jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۷۰۵۸ ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

شورای حقوقی دولت یونان، حکم تاسیس کرسی اسلام شناسی در دانشگاه ارسطوی شهر تسالونیک این کشور را تائید کرد.

به گزارش ایرنا، سامانه خبری نیوز یونان، دیروز با اعلام این خبر افزود، لایحه تاسیس کرسی اسلام شناسی توسط دولت چپگرای یونان به مجلس ارائه شد سپس رئیس‌جمهور یونان، قانون تصویب شده را تائید کرد و برای تائید نهایی به شورای حقوقی دولت ارجاع شد که امروز این اتفاق رخ داد.

بر این اساس، دانشگاه ارسطوی شهر تسالونیک دومین شهر یونان و در شمال این کشور از اول سال تحصیلی جدید می‌تواند فعالیت خود را در این رشته آغاز کند.

هدف اصلی ایجاد این کرسی، فراهم ساختن فرصتی برای مدرسان دروس دینی در شمال یونان و کسانی که علاقه‌مند به ادامه تحصیل در رشته اسلام‌شناسی هستند، اعلام شده است.

یکی دیگر از اهداف برقراری کرسی اسلام‌شناسی، ایجاد زمینه دیالوگ و گفت‌وگو با متخصصان حوزه مطالعات اسلامی است.

استادان دانشگاه ارسطوی تسالونیک بیش از دو سال است که برای تاسیس چنین کرسی‌ای تلاش کرده و بارها اعلام کرده اند به علت نزدیکی یونان به کشورهای اسلامی،لازم است که پیروان اسلام و مسیحیت ارتدکس یونان بتوانند ضمن ایجاد زمینه همزیستی مسالمت‌آمیز پیروان ادیان الهی، آگاهی بیشتری از اعتقادات یکدیگر داشته باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر