jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۷۰۵۸   ۳۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

شورای حقوقی دولت یونان، حکم تاسیس کرسی اسلام شناسی در دانشگاه ارسطوی شهر تسالونیک این کشور را تائید کرد.

به گزارش ایرنا، سامانه خبری نیوز یونان، دیروز با اعلام این خبر افزود، لایحه تاسیس کرسی اسلام شناسی توسط دولت چپگرای یونان به مجلس ارائه شد سپس رئیس‌جمهور یونان، قانون تصویب شده را تائید کرد و برای تائید نهایی به شورای حقوقی دولت ارجاع شد که امروز این اتفاق رخ داد.

بر این اساس، دانشگاه ارسطوی شهر تسالونیک دومین شهر یونان و در شمال این کشور از اول سال تحصیلی جدید می‌تواند فعالیت خود را در این رشته آغاز کند.

هدف اصلی ایجاد این کرسی، فراهم ساختن فرصتی برای مدرسان دروس دینی در شمال یونان و کسانی که علاقه‌مند به ادامه تحصیل در رشته اسلام‌شناسی هستند، اعلام شده است.

یکی دیگر از اهداف برقراری کرسی اسلام‌شناسی، ایجاد زمینه دیالوگ و گفت‌وگو با متخصصان حوزه مطالعات اسلامی است.

استادان دانشگاه ارسطوی تسالونیک بیش از دو سال است که برای تاسیس چنین کرسی‌ای تلاش کرده و بارها اعلام کرده اند به علت نزدیکی یونان به کشورهای اسلامی،لازم است که پیروان اسلام و مسیحیت ارتدکس یونان بتوانند ضمن ایجاد زمینه همزیستی مسالمت‌آمیز پیروان ادیان الهی، آگاهی بیشتری از اعتقادات یکدیگر داشته باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر