jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۴۹۳۸   ۲۶ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

آشپزی و طبخ غذا در اوگاندا‌ ترکیبی از سنت و مدرنیته است. شیوه‌های آشپزی قدیمی و مدرن همراه با غذاهایی که از فرهنگ عربی، انگلیسی و بویژه هندی نشأت گرفته‌، اساس فرهنگ غذایی اوگاندا را تشکیل می‌دهد. بیشتر قبایل در اوگاندا شیوه خاص خود برای طبخ غذا را حفظ کرده‌اند.

بسیاری از غذاها از مواد اولیه‌ای چون سبزیجات مختلف مانند سیب‌زمینی، سیب‌زمینی شیرین، موز و دیگر میوه‌های گرمسیری تهیه می‌شود. مرغ، گوشت گوسفند، گاو، بز، ماهی (هم تازه و هم خشک شده) از دیگر مواد مورد استفاده در غذاهای اوگاندایی است. البته در میان مردم فقیر روستایی، گوشت کمتر از دیگر مناطق مورد مصرف قرار می‌گیرند. شاید برای همین است که «اوگالی» در میان مردم این مناطق از محبوبیت بالایی برخوردار است. اوگالی نام غذایی است که از پختن آرد ذرت با آب تهیه می‌شود. به خاطر ارزان بودن و طبخ ساده این غذا، اوگالی از جمله غذاهای اصلی مردم اوگاندا به حساب می‌آید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر