jamejamnashriyat
نشریات چمدان کد خبر: ۸۹۴۹۳۸ ۲۶ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

آشپزی و طبخ غذا در اوگاندا‌ ترکیبی از سنت و مدرنیته است. شیوه‌های آشپزی قدیمی و مدرن همراه با غذاهایی که از فرهنگ عربی، انگلیسی و بویژه هندی نشأت گرفته‌، اساس فرهنگ غذایی اوگاندا را تشکیل می‌دهد. بیشتر قبایل در اوگاندا شیوه خاص خود برای طبخ غذا را حفظ کرده‌اند.

بسیاری از غذاها از مواد اولیه‌ای چون سبزیجات مختلف مانند سیب‌زمینی، سیب‌زمینی شیرین، موز و دیگر میوه‌های گرمسیری تهیه می‌شود. مرغ، گوشت گوسفند، گاو، بز، ماهی (هم تازه و هم خشک شده) از دیگر مواد مورد استفاده در غذاهای اوگاندایی است. البته در میان مردم فقیر روستایی، گوشت کمتر از دیگر مناطق مورد مصرف قرار می‌گیرند. شاید برای همین است که «اوگالی» در میان مردم این مناطق از محبوبیت بالایی برخوردار است. اوگالی نام غذایی است که از پختن آرد ذرت با آب تهیه می‌شود. به خاطر ارزان بودن و طبخ ساده این غذا، اوگالی از جمله غذاهای اصلی مردم اوگاندا به حساب می‌آید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر