jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۷۵۵۲۲   ۰۴ بهمن ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

اتحادیه فوتبال اروپا(یوفا) استفاده از فناوری خط دروازه را برای رقابت‌های یورو 2016 و فصل آینده لیگ قهرمانان باشگاه‌های اروپا تصویب کرد.

به گزارش یورواسپورت، این فناوری که در جام جهانی 2014 برزیل نیز مورد استفاده قرار گرفت، عملا به بحث‌ها درخصوص عبور توپ از خط دروازه پایان داده است. با این حال این فناوری همچنان با مخالفت‌هایی روبه‌رو است.

میشل پلاتینی، رئیس تعلیق شده یوفا جزو مخالفان این فناوری است، اما موفقیت آن در لیگ برتر انگلیس و جام جهانی به متقاعد کردن کمیته اجرایی فیفا کمک کرد. این فناوری از مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان اروپا 17ـ2016 به‌کار گرفته می‌شود. این فناوری از فصل رقابت‌های 18ـ2017 برای لیگ اروپا نیز مدنظر قرار می‌گیرد. هیات بین‌المللی فوتبال تصمیم گرفت فصل آینده برای کمک به داوران در مورد گل‌های مشکوک، پنالتی و کارت قرمز آزمایش بازپخش ویدئویی را توصیه کند. قرار است ظرف دو سال آینده این شیوه قانونی شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر