jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۷۳۲۰۵   ۰۳ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۰:۵۰

گوگل اعلام کرده افزایش توانایی‌های سایبری اف.بی.آی و پلیس آمریکا ممکن است در آینده هک کردن هر چیزی را برای آنها تسهیل کند.

افزایش جاسوسی سایبری آمریکا

به گزارش جام جم کلیک: گوگل همچنین اعلام کرده که با هرگونه تلاش وزارت دادگستری آمریکا برای توسعه توانمندی دولت فدرال برای جستجو در داده‌های دیجیتال و ضبط و نگهداری آنها مخالف است.


این شرکت از کمیته بررسی کننده موضوع در دولت آمریکا خواسته تا جلوی افزایش قدرت اف بی آی را بگیرد تا این سازمان نتواند جستجوهای خود در فضای مجازی برای جمع آوری اطلاعات را به شکلی نامحدود و فارغ از قید و بندهای زمانی انجام دهد.

گوگل معتقد است در صورت تغییر در اختیارات اف بی آی، این نهاد می‌تواند به طور مخفیانه به سرورهای این شرکت و دیگر شرکت‌های اینترنتی در هر کجای جهان حمله کند و دسترسی جهانی دولت آمریکا به حجم زیادی از اطلاعات خصوصی را تضمین نماید.

بسیاری از فعالان اینترنتی در آمریکا و دیگر نقاط جهان معتقدند اف بی آی به دنبال جستجوی مخفیانه و از راه دور رایانه‌ها در سراسر جهان بوده و به خصوص تمایل زیادی به سرقت اطلاعات ذخیره شده بر روی رایانه‌های متصل به شبکه‌های مخفی کننده مشخصات کاربران مانند تور دارد.

گوگل در بخش دیگری از بیانیه خود در این زمینه افزوده که جستجوهای دولت ممکن است در هر جای جهان صورت بگیرد و این نگرانی‌ها فرضی نیست.

علاوه بر گوگل ۳۷ شرکت دیگر فعال در حوزه سایبر نیز نگرانی‌های خود در زمینه افزایش توانمندی‌های قانونی اف بی آی برای جاسوسی‌های سایبری را ابراز داشته‌اند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر