jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۶۹۴۵۳۷   ۲۰ تير ۱۳۹۳  |  ۱۷:۱۳

عزت‌الله مهرآوران که در سریال «هفت سنگ»‌ نقش دایی خانواده را ایفا کرده بود درخصوص اقتباس کردن این سریال از یک سریال آمریکایی اظهار کرد: اقتباس کردن اشکالی ندارد اما اینکه اقتباس صورت گرفته باشد و منبع آن ذکر نشده باشد، مورد تأیید من نیست.

بازیگر «هفت سنگ»: منبع اقتباس باید ذکر شود

این بازیگر گفت: صداقت هنر در این است که وقتی تأثیرگذار است همه جنبه این تأثیرات را بپذیرد. خواه ناخواه هنر هم تأثیرگذار است و هم تأثیرپذیر و جهان هنر بده بستان است.

او با اشاره به اینکه نه سریال «هفت سنگ» و نه آن سریال آمریکایی را دیده است، اظهار کرد: در این شرایط حوزه قضاوت من تنگ است اما اگر یک سریالی از یک کتاب و یا از یک گفت‌وگو اقتباس گرفته شده باشد، باید منبع آن ذکر شود در غیر این صورت کاری ناپسند است و زشت‌ترین عملی است که در کار هنری می‌تواند صورت بگیرد.

این بازیگر در ادامه این گفت‌وگو بیان کرد: بی‌تردید آن نمایشنامه و اثر هنری که نوشته شده است تحت تأثیر آن کتاب و یا آن سریال بوده است و خالق دوم این سریال است. بی‌تردید اگر منبع را ذکر نکنم و مو به مو آن سریال و یا کتاب را بنویسم من دیگر نویسنده و یا خالق کتاب نیستم و واقعا هیچ جرأتی نمی‌کنم عنوانی برای آن نمایشنامه بنویسم.

مهرآوران همچنین اضافه کرد: اگر سریال «هفت سنگ»‌ مو به مو از آن سریال آمریکایی کپی کرده باشد، بی‌تردید سرقت است و می‌شود ابلاغ کرد سرقت ادبی و هنری است.

این بازیگر در خصوص نقش کوتاه خود در این سریال و حضورش توضیح داد: نقشم نگاهی طنز از یک آدم بود که می‌توانست قهرمان باشد اما در حال حاضر در حسرت همه این‌ها بوده است و نویسنده این ویژگی را برای این نوع شخصیت به کار برد. به گونه‌ای که آدم‌ها در قد و قواره خود می‌توانند مورد تأیید دیگران باشند اما از اصل خودشان جدا باشند. این نگاه برای من زیبا بود، به نقش فکر نکردم بلکه به زیبایی نگاه نویسنده فکر کردم.

عزت‌الله مهرآوران در قسمت‌های کوتاهی از سریال «هفت سنگ» نقش دایی خانواده «هفت سنگ» را بازی می‌کرد که زمانی کشتی‌گیر بود و الان در رویای کشتی‌گیر بودن به سر می‌برد.

وی در این مجموعه ایفاگر نقش فرد شوخ طبعی است که وارد کشمکش‌های خانوادگی می‌شود به گونه‌ای که به یک طریقی هم می‌تواند خودنمایی کند وهم مسئله‌ای را حل کند. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ن د
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۲
همه امیدشون اینه كه حد اقل ماه مبارك یه فیلم آموزنده مذهبی بذارند ولی این فیلم كجاش مذهبی ومعنویه چرا این فیلم رو تو ماه مبارك میذارند با اون خانم های قلدر و هاپارتی كه فرسنگ ها كارشون از مذهب و فرهنگ ایران دوره
۰
۰

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها