jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۶۹۴۵۳۷ ۲۰ تير ۱۳۹۳  |  ۱۷:۱۳

عزت‌الله مهرآوران که در سریال «هفت سنگ»‌ نقش دایی خانواده را ایفا کرده بود درخصوص اقتباس کردن این سریال از یک سریال آمریکایی اظهار کرد: اقتباس کردن اشکالی ندارد اما اینکه اقتباس صورت گرفته باشد و منبع آن ذکر نشده باشد، مورد تأیید من نیست.

بازیگر «هفت سنگ»: منبع اقتباس باید ذکر شود

این بازیگر گفت: صداقت هنر در این است که وقتی تأثیرگذار است همه جنبه این تأثیرات را بپذیرد. خواه ناخواه هنر هم تأثیرگذار است و هم تأثیرپذیر و جهان هنر بده بستان است.

او با اشاره به اینکه نه سریال «هفت سنگ» و نه آن سریال آمریکایی را دیده است، اظهار کرد: در این شرایط حوزه قضاوت من تنگ است اما اگر یک سریالی از یک کتاب و یا از یک گفت‌وگو اقتباس گرفته شده باشد، باید منبع آن ذکر شود در غیر این صورت کاری ناپسند است و زشت‌ترین عملی است که در کار هنری می‌تواند صورت بگیرد.

این بازیگر در ادامه این گفت‌وگو بیان کرد: بی‌تردید آن نمایشنامه و اثر هنری که نوشته شده است تحت تأثیر آن کتاب و یا آن سریال بوده است و خالق دوم این سریال است. بی‌تردید اگر منبع را ذکر نکنم و مو به مو آن سریال و یا کتاب را بنویسم من دیگر نویسنده و یا خالق کتاب نیستم و واقعا هیچ جرأتی نمی‌کنم عنوانی برای آن نمایشنامه بنویسم.

مهرآوران همچنین اضافه کرد: اگر سریال «هفت سنگ»‌ مو به مو از آن سریال آمریکایی کپی کرده باشد، بی‌تردید سرقت است و می‌شود ابلاغ کرد سرقت ادبی و هنری است.

این بازیگر در خصوص نقش کوتاه خود در این سریال و حضورش توضیح داد: نقشم نگاهی طنز از یک آدم بود که می‌توانست قهرمان باشد اما در حال حاضر در حسرت همه این‌ها بوده است و نویسنده این ویژگی را برای این نوع شخصیت به کار برد. به گونه‌ای که آدم‌ها در قد و قواره خود می‌توانند مورد تأیید دیگران باشند اما از اصل خودشان جدا باشند. این نگاه برای من زیبا بود، به نقش فکر نکردم بلکه به زیبایی نگاه نویسنده فکر کردم.

عزت‌الله مهرآوران در قسمت‌های کوتاهی از سریال «هفت سنگ» نقش دایی خانواده «هفت سنگ» را بازی می‌کرد که زمانی کشتی‌گیر بود و الان در رویای کشتی‌گیر بودن به سر می‌برد.

وی در این مجموعه ایفاگر نقش فرد شوخ طبعی است که وارد کشمکش‌های خانوادگی می‌شود به گونه‌ای که به یک طریقی هم می‌تواند خودنمایی کند وهم مسئله‌ای را حل کند. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ن د
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۲
همه امیدشون اینه كه حد اقل ماه مبارك یه فیلم آموزنده مذهبی بذارند ولی این فیلم كجاش مذهبی ومعنویه چرا این فیلم رو تو ماه مبارك میذارند با اون خانم های قلدر و هاپارتی كه فرسنگ ها كارشون از مذهب و فرهنگ ایران دوره
۰
۰

یادداشت

بیشتر
سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر