jamejamsara
سرا کد خبر: ۶۳۷۹۸۶ ۰۲ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۰:۱۸

هر دختر و پسری پیش از آنکه ازدواج کند با نصایح، هشدار‌ها، مشورت‌ها و... زیادی از طریق اعضای خانواده، دوستان، رسانه‌ها و... روبرو می‌شود اما معمولا در بسیاری از این توصیه یا مشورت‌ها چند نکته اساسی فراموش می‌شود که می‌توان به عنوان نکته کنکوری در ازدواج از ان یاد کرد.

* معمولاً علاقمندی‌های یک طرفهٔ دختر خانم‌ها، بی‌ثمر است.
* هر دختر و پسری لازم است قبل از ازدواج و مهم‌تر از آن قبل از انتخاب همسر نکاتی را در نظر بگیرد تا خدای ناکرده بعد‌ها دچار مشکل نشده و از انتخاب خود پشیمان شوند.
* از سر ترحم، کمک و دستگیری با کسی ازدواج نکنید!
* از سر طمع، تفاخر و پُز دادن و مشهور شدن، با کسی ازدواج نکنید!
* برای انتقام، تسویه حساب، حال گیری و یا رقابت و کِنف کردن دیگری با کسی ازدواج نکنید! متأسفانه زمینه بروز این جنس رفتارهای کودکانه کم نیست)
* از سر عجز، فرار و یا با تئوری «از این ستون تا اون ستون فرجی است» ازدواج نکنید! (بلکه ابتدا با تدبیر و اعتماد به نفس مشکلتان را برطرف کنید)
* در ازدواج استخاره نکنید! خوب است به خانوادهٔ مقابل هم در ابتدا این را تذکر دهید.
* برای تکمیل تیم یا گروه عروس‌ها یا دامادهای فامیل با کسی ازدواج نکنید
* قبل از انتخاب همسر، خودخواه باشید بعد از ازدواج فداکار.
* قبل از انتخاب همسر، به همسر آینده خود، بد بین و سختگیر باشید اما بعد از ازدواج خوش بین و آسان گیر.
* از ازدواج با افراد خرافاتی و دارای عقاید عجیب غریب خودداری کنید.
* معمولاً علاقمندی‌های یک طرفهٔ دختر خانم‌ها، بی‌ثمر است و از عوامل اساسی و موثر در کاهش تدریجی شانس ازدواج آنان به شمار می‌رود.
>> سبک زندگی اسلامی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۲
سلام
این مطلب دقیقا كپی شده از سایت حجت الاسلام شهاب مرادی می باشد. خوب بود كه با ذكر منبع این نوشته رو قرار می دادید كه ایشون هم راضی باشند
۰
۰

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر