ساغر عزیزی نقش فرح دیبا را بازی می‌کند

ازدواج شاه مخلوع و فرح/ عکس

درخواست رئیس شورای شهر تهران از کارگردان «معمای شاه»

رئیس شورای شهر تهران با حضور سر صحنه "معمای شاه" از روند تولید این سریال تاریخی دیدن کرد و با سازندگان به گفتگو پرداخت.
کد خبر: ۶۳۴۹۲۸
درخواست رئیس شورای شهر تهران از کارگردان «معمای شاه»

احمد مسجدجامعی با تعدادی از همراهانش به مجموعه تاریخی نیاوران رفت تا از جریان تولید سریال "معمای شاه" دیدن کند. در این دیدار، محمدرضا ورزی نویسنده و کارگردان سریال ضمن ارائه توضیحاتی درباره اثر، رئیس شورای شهر را در جریان مضمون مجموعه که به زندگی محمدرضا پهلوی و حوادث انقلاب می پردازد، قرار داد.

/Media/Image/1392/10/22/635251427992125391.jpg

 

ورزی از مسجدجامعی خواست تا در مقام رئیس شورای شهر، شهرداری تهران را تشویق و ملزم به حفظ و حراست از معماری متعلق به دوره انقلاب اسلامی کند، چرا که این بناها به دلیل عدم مراقبت کافی، در حال از بین رفتن و فراموشی هستند.
مسجدجامعی نیز با تأکید بر لزوم و اهمیت خطیر برنامه ریزی برای این امر از طراحی برنامه های دقیق و اقدامات جدی در راستای حفظ بناهای قدیمی و تاریخی تهران خبر داد و افزود: قرار است مدرسه علوی به عنوان یکی از اماکن مهم انقلاب خریداری و مورد مرمت و نگهداری قرار گیرد.
وی همچنین بخش هایی از سریال را تماشا کرد و با تمجید از کیفیت کنونی اثر از سازندگان خواست تا در کنار شخصیت های سیاسی، به چهره های فرهنگی نیز التفات ویژه ای داشته باشند.
ورزی در پاسخ به این توصیه عنوان کرد که توجه به این مساله از ابتدا در فیلمنامه گنجانده شده و بر همین اساس، جلال آل احمد به عنوان یکی از شخصیت های برجسته فرهنگی حضور دارد و نقش او را نیز محمد عمرانی ایفا می کند.
این سریال الف ویژه به تهیه کنندگی علی لدنی از زمستان سال گذشته در حال تصویربرداری است و طبق پیش بینی ها از 18 بهمن امسال طی 50 قسمت به صورت هفتگی جمعه ها روی آنتن شبکه یک سیما می رود.گروه تا یک ماه دیگر در مجموعه کاخ‌های نیاوران کار می‌کنند و در ادامه به شهرک سینمایی غزالی می‌روند. دکورهایی از میدان منیریه و انقلاب نیز ساخته شده که مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

/Media/Image/1392/10/22/635251427820275791.jpg

سریال الف ویژه "معمای شاه" به کارگردکانی محمدرضا ورزی در 45 قسمت 50 دقیقه ای زندگی محمد رضا پهلوی را از زمان بازگشت از سوییس در سال 1315 تا زمان مرگ به تصویر می کشد.  (مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
محمدحسین شفابخش
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۶
۰
۰
بنام خدا ،باسلام ، جناب ورزی لطفا با اینجانب تماس تا نكته مهمی إز افسركشی شاه با مكر وحیله را بحضرتعالی عرض نموده تا یك بعد جدید إز میان برداشتن مخالفان توسط ان ملعون اشكار شود، آجركم عنداللاه شفابخش إز كرمان.

نیازمندی ها