زندگی خرج دارد، خُرد، کلان، خوراک، پوشاک و... بعضی وقت‌ها خرج خرید مایحتاج زندگی سربه فلک می‌کشد و بعد از خرید برخی از افراد را اگر اغراق نباشد تا مرز سکته پیش می‌برد. در این گزارش می‌کوشیم کاری کنیم که کمتر بترسید!
کد خبر: ۶۰۷۵۰۷

انجام هرکاری نیاز به تجربه و تخصص دارد و اگر اصولی کار کنید شاق‌ترین امور هم شیرین می‌شود پس به تجربیات بزرگ‌تر‌ها احترام بگذارید.
به گزارش جام جم سرا به نقل از ویوان نیوز- برای یک خرید خوب لازم است این راهکارهای را به کار بگیرید:

۱ - گرسنه نباشید
وقتی برای خرید مایحتاج زندگی به بازار می‌روید حتما یک وعده غذایی ساده خورده باشید. گرسنگی و خرید ترکیب نا‌خوش آیندی است که پشیمانی به بار می‌آورد. بار‌ها دیده شده که خیلی افراد هنگام خرید چیزهایی می‌خرند که بعدا پیشیمان می‌شوند، گرسنگی و هیجان آنی ناشی از آن می‌تواند باعث شود چندین برابر نیازتان خوراکی بخرید.

۲ - عمده خرید کنید
بعضی کالا‌ها مصرف مداوم دارند. مثلا دستمال کاغذی، لوازم شوینده و... این نوع کالا‌ها که تاریخ مصرف طولانی مدتی هم دارند در بسته‌های بزرگ‌تر و چند لیتری بخرید تا هزینه‌هایتان کاهش یابد.

۳ - دوست داشتن کافی نیست
در بسیاری موارد وقتی از افراد به ویژه خانم‌ها دلیل برخی خرید‌هایشان را جویا می‌شوید تنها پاسخی که می‌شنوید دوست داشتن است. اما دوست داشتن کافی نیست. برای یک خرید موفق باید برای هر خرید دلیل منطقی داشته باشید.

۴ - از بورس کالا‌ها خرید کنید
خرید از عمده فروشی‌ها یا به عبارتی بورس کالا‌ها به صرفه‌تر است وقتی وارد مکانی می‌شوید که چندین و چند فروشگاه با یک زمینه کالا مشغول کارند، فضای رقابتی حاکم است و قیمت‌ها شکسته خواهد شد. درغیر اینصورت می‌توان انتظار داشت در بازارهای انحصاری خریدار زیان ببیند.

۵ - مارک‌ها را فراموش کنید
برخی برند‌های مشهور برای حفظ پرستیژ کاری اقدام به فروش کالا با قیمت‌های بالا می‌کنند. این درحالیست که شما می‌توانید خیلی از کالاهای باکیفیت را با قیمتی باورنکردنی تهیه کنید. فقط چون برند مشهوری ندارند. پس لطفا قید مارک‌های پوشالی رابزنید.

۶ - خرید آنلاین
برخی فروشگاه‌های آنلاین برای جلب مشتری تخفیف‌های خوبی می‌دهند به آن‌ها هم سری بزنید.

۷ - خرید خارج از فصل
یک پالتو و بارانی در فصل تابستان خریدار ندارد پس فروشنده تخفیف خوبی برای فروشش می‌دهد. پس بدنیست خرید خارج از فصل را هم در برنامه کارتان قرار دهید. به نظر کارساز می‌آید.

۸ - جستجو گر باشید
معمولا کالاهایی که تاریخ مصرف کوتاهی دارند را می‌توان به قیمت مناسبی خرید البته اگر حواستان جمع باشد و چشم تیز بینی داشته باشید. فروشند‌ها از ترس از بین رفتن کالاهای به ویژه خوراکی خیلی خوب تخفیف می‌دهند مخصوصا اگر تاریخ انقضایش نزدیک باشد. پس این بار موقع خرید به این نکته توجه بیشتری کنید.

۹ - هیچ کس از چانه زدن ضرر نکرده
برای خرید مناسب در مورد قیمت کالا چانه بزنید. هیچ کس از چانه زدن ضرر نکرده شاید تخفیف خوبی گرفتید.

۱۰ - دست جمعی خرید کنید
فروشندگان از خریدارانی که چند کالا می‌خرند استقبال می‌کنند پس با دوستانتان خرید کنید تا بتوانید تخفیف بگیرید.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها