jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۵۰۶۵۱۶   ۱۵ مهر ۱۳۹۱  |  ۱۲:۳۹

دو نفر که با جعل انواع مدارک هویتی، تحصیلی از مردم کلاهبرداری می‌کردند، از سوی پلیس آگاهی شهرستان شهریار در غرب استان تهران دستگیر شدند.

به گزارش جام‌جم، ششم مهر امسال مردی با اداره پلیس آگاهی شهرستان شهریار در غرب استان تهران تماس گرفت و گزارش داد، دو مرد در ارتباط با جعل سند و مدارک فعالیت دارند و به این شیوه از مردم کلاهبرداری می‌کنند.در پی این تماس، ماموران تحقیق در این باره را آغاز کردند.

دستگیری دو متهم

ابتدا ماموران جستجوی گسترده‌ای را برای شناسایی مخفیگاه متهمان آغاز کردند تا سرانجام چند روز پیش در پی دو عملیات جداگانه دو متهم جاعل را که به خانه‌ای در جنوب شهر رفت و آمد می‌کردند، دستگیر کردند.

در بازرسی از مخفیگاه متهمان انواع وسایل جعل از قبیل چاپگر، پرینتر، رایانه، تعدادی مدارک هویتی، گواهینامه، مدارک تحصیلی و کارت پایان خدمت سربازی و تعدادی مهر سازمان‌های مختلف که همگی جعلی بودند، کشف و ضبط شد.

متهمان همه نوع مدرک را جعل می‌کردند

متهمان با انتقال به پلیس آگاهی شهرستان شهریار، اعتراف کردند: از یک سال پیش در ارتباط با جعل انواع مدارک فعالیت می‌کنند و از طریق رابطان خود افرادی را که متقاضی دریافت گذرنامه، گواهینامه رانندگی، مدارک مقاطع مختلف تحصیلی، کارت پایان خدمت سربازی، گواهی اشتغال به کار و تحصیل بودند، شناسایی می‌کردند و در قبال تحویل این مدارک جعلی مبالغی کلان از متقاضیان کلاهبرداری می‌کردند.

در ادامه مشخص شد، متهمان مهر چند سازمان دولتی را به طرز ماهرانه‌ای جعل کرده و به گونه‌ای مشتریان را فریب داده بودند که آنها گمان نمی‌بردند، مدارکی که تحویل گرفته‌اند جعلی باشد.

بنابراین گزارش، در پی اعتراف متهمان، آنها با دستور قضایی از سوی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهریار روانه زندان شدند.

تحقیقات تکمیلی پلیس آگاهی این شهر برای مشخص شدن دیگر جرایم متهمان، دستگیری اعضای مرتبط با آنها و شناسایی افرادی که از این دو جاعل کلاهبردار مدارک جعلی خریده بودند، آغاز شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر