jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۳۰۱۹   ۲۹ دی ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۵

افسردگی پس از زایمان از جمله مشکلاتی است که اغلب مادران پس از تولد فرزندشان تجربه می‌کنند. اما این مشکل می‌تواند سلامت روحی نوزاد را هم تحت تاثیر خود قرار دهد.

ترشح هورمون اکسی توسین در بدن نوزاد از جمله راهکارهای طبیعی است که می‌تواند نقش بسیار مهمی در کاهش پیامدهای ناشی از افسردگی مادر داشته باشد. اما جالب است بدانید که ترشح این هورمون مستلزم این است که کودک محبت والدین و حس اعتماد به آنها را تجربه کند. در کودکانی که در نوزادی چنین حسی را تجربه نکرده باشند، احتمال ابتلا به اختلالات و ناهنجاری‌های روانی و افسردگی در سنین بالاتر بیشتر است. بنابراین همان‌طور که می‌بینید منشاء بسیاری از بیماری‌های روانی، خانواده است و برخورداری از کیفیت زندگی مناسب می‌تواند نقش بسیار مهمی در تضمین آینده زندگی افراد داشته باشد./ Health day

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خطر رانت‌خواری در واردات واکسن

خطر رانت‌خواری در واردات واکسن

دکتر سیدعلیرضا مرندی، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران در نامه مهمی به دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چند نکته مهم و اساسی در زمینه واکسن و ایمن‌سازی جامعه علیه ویروس کرونا متذکر شدند. در این نامه به موارد مهمی در خصوص خرید واکسن و فرآیند واکسیناسیون اشاره شده است که به نظر می‌رسد باید مورد توجه دولت و نظام سلامت قرار گیرد.

بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر