jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۱۶۸۴۴ ۲۸ تير ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۸

رئیس سازمان مدارس غیردولتی آموزش و پرورش گفت: هیچ مدرسه‌ای حق ندارد، هزینه تغذیه، لباس واحد، سرویس ایاب و ذهاب و کلاس‌های فوق برنامه را با نرخ شهریه محاسبه کند. فرشته حشمتیان در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: در زمان ثبت‌نام تنها شهریه و نرخ مصوب اعلام شده باید دریافت شود و مدارس حق ندارند هزینه‌های فوق برنامه‌ها را حتی در قالب چک در زمان ثبت نام دریافت کنند.

وی افزود: شهریه مربوط به ایاب و ذهاب، کلاس‌های فوق برنامه و تغذیه دانش‌آموزان باید پس از انجام ثبت نام و در صورتی که اولیای دانش‌آموزان با اجرای آن موافقت کنند، از آنان دریافت شود.معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: نرخ شهریه مدارس غیردولتی از سوی کمیته تایید نرخ شهریه آموزش و پرورش، براساس برنامه‌های پیشنهادی، هزینه‌های مدرسه بررسی، کنترل و اعلام می‌شود.

وی با بیان این‌که اگر این نرخ از سوی مدرسه‌ای رعایت نشود، والدین می‌توانند تخلفات را اطلاع دهند، گفت: با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد.به گفته حشمتیان، در ابتدا تذکر شفاهی، کتبی، طرح موضوع در شورای نظارت آموزش و پرورش استان برای تعطیلی موقت و در انتها طرح موضوع در شورای نظارت مرکزی برای ابطال موافقت اصولی مدرسه متخلف انجام خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر