jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۷۸۸ ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۶

گروه اقتصاد: منابع خبری از توقف مذاکرات عضویت دائم ایران در سازمان تجارت جهانی در پی کارشکنی آمریکا و متحدان اروپایی این کشور در این سازمان خبر دادند.

به گزارش فارس، مذاکرات عضویت دائم ایران در سازمان تجارت جهانی از 26 می 2005 و پس از پذیرش عضویت ناظر ایران در این سازمان آغاز شد که تاکنون بنابر دلایل مختلف داخلی و خارجی به نتیجه نرسید و با گذشت بیش از 4 سال، هنوز گزارش رژیم تجاری ایران با وجود تدوین نهایی تحویل سازمان تجارت جهانی نشده و کارگروه ایران نیز تاکنون تشکیل جلسه نداده است. این در حالی است که برخی کشورهای هم‌رده ایران از جمله عراق که تقریبا همزمان یا بعد از ایران به عضویت ناظر در این سازمان درآمدند کارگروه آنها بیش از 2 بار تشکیل جلسه داده است.

بیزینس مانیتور در این زمینه با انتشار خبری از توقف مذاکرات پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی، علت توقف مذاکرات را مسائل سیاسی و دخالت آمریکا و متحدان اروپایی این کشور در سازمان تجارت جهانی عنوان کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر