jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۷۸۸   ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۶

گروه اقتصاد: منابع خبری از توقف مذاکرات عضویت دائم ایران در سازمان تجارت جهانی در پی کارشکنی آمریکا و متحدان اروپایی این کشور در این سازمان خبر دادند.

به گزارش فارس، مذاکرات عضویت دائم ایران در سازمان تجارت جهانی از 26 می 2005 و پس از پذیرش عضویت ناظر ایران در این سازمان آغاز شد که تاکنون بنابر دلایل مختلف داخلی و خارجی به نتیجه نرسید و با گذشت بیش از 4 سال، هنوز گزارش رژیم تجاری ایران با وجود تدوین نهایی تحویل سازمان تجارت جهانی نشده و کارگروه ایران نیز تاکنون تشکیل جلسه نداده است. این در حالی است که برخی کشورهای هم‌رده ایران از جمله عراق که تقریبا همزمان یا بعد از ایران به عضویت ناظر در این سازمان درآمدند کارگروه آنها بیش از 2 بار تشکیل جلسه داده است.

بیزینس مانیتور در این زمینه با انتشار خبری از توقف مذاکرات پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی، علت توقف مذاکرات را مسائل سیاسی و دخالت آمریکا و متحدان اروپایی این کشور در سازمان تجارت جهانی عنوان کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر