مشاور امنیت ملی ایالات متحده اعلام کرد:

حمله روسیه به اوکراین احتمالا پس از بازی‌ های المپیک زمستانی

مشاور امنیت ملی ایالات متحده اعلام کرد حمله روسیه به اوکراین احتمالا پس از بازی‌ های المپیک زمستانی آغاز شود.
کد خبر: ۱۳۵۴۴۶۹

به گزارش جام جم آنلاین، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که نمی‌تواند تاریخ خاصی را برای آغاز «حمله» روسیه به اوکراین تعیین کند و در عین حال هشدار داد که «هر لحظه ممکن است» آغاز شود.

مشاور امنیت ملی ایالات متحده اعلام کرد که ایالات متحده نمی تواند پیش بینی کند که روسیه چه زمانی «تهاجم خود به اوکراین» را آغاز خواهد کرد، اما به احتمال قوی پس از بازی‌های المپیک زمستانی چین آغاز شود.

«جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی ایالات متحده اعلام کرد که ایالات متحده نمی‌تواند پیش بینی کند که روسیه چه زمانی تهاجم خود به اوکراین را آغاز خواهد کرد و هر لحظه ممکن است این اتفاق بیفتد.

سالیوان افزود: ما نمی‌توانیم روز دقیقی را پیش‌بینی کنیم، اما مدتی است تأکید می‌کنیم که اکنون در مرحله‌ای هستیم که در آن روسیه می‌تواند هر روز تهاجم و کارزار نظامی گسترده خود را در اوکراین آغاز کند و این شامل هفته آینده قبل از پایان بازی های المپیک می‌شود.

وی احتمال داد که حمله روسیه به اوکراین ممکن است پس از بازی‌های المپیک زمستانی چین که در ۲۰ فوریه به پایان می‌رسد، آغاز شود و دولت جو بایدن رئیس جمهوری نیز همچنان این امکان را برای روسیه می‌داند که «یک مسیر دیپلماتیک» را انتخاب کند.

این در حالی است که جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا دو روز گذشته طی نشست خبری در کاخ سفید حمله روسیه به اوکراین را «قریب‌الوقوع» خواند و گفت که ممکن است مسکو قبل از پایان بازی‌های المپیک در چین، اقدام به اشغال اوکراین کند.

بازی‌ های المپیک ۲۰۲۲ در پکن، پایتخت چین در ۲۰ فوریه به پایان خواهد رسید.

این در حالی است که بنا به گزارش‌های مطبوعاتی، جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا گفته است که حمله روسیه به اوکراین در ۱۶ فوریه آغاز می‌شود.

به گزارش روزنامه پولیتیکو، رئیس جمهوری آمریکا در گفتگویی با متحدان خود در دو سوی اقیانوس اطلس مدعی شد که ممکن است روسیه در ۱۶ فوریه (۲۷ بهمن) به اوکراین حمله کند.

بنا به این گزارش، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به همتایان خود گفت که - از نظر آمریکا - «حمله» روسیه به اوکراین ممکن است با بمباران موشکی و حملات سایبری آغاز شود.

یکی از منابع این روزنامه مدعی شد، این تماس رهبران نشان‌دهنده این است که حمله سایبری «قریب‌ الوقوع» است؛ منبع دیگری نیز گفت، این گزارش‌های اطلاعاتی «دقیق و نگران‌کننده» هستند.

اخیرا با استقرار ۱۰۰ هزار تن از نیروهای نظامی مسکو در نزدیکی مرز اوکراین، غرب و کی‌یف نسبت به حمله روسیه به اوکراین ابراز نگرانی کرده‌اند.

این در حالیست که دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین این ادعاها را پوچ و بی‌اساس خوانده و تاکید کرد که روسیه تهدیدی برای هیچ کشوری به حساب نمی‌آید.

منبع: ایسنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها