jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۴۳۵۵۲   ۲۹ مهر ۱۴۰۰  |  ۲۰:۲۰

رئیس جمهور روسیه امروز در نشست باشگاه «والدای» در سخنانی اعلام کرد: مسئول وضعیت جاری در افغانستان کسانی هستند که ۲۰ سال آنجا جنگیدند.

به گزارش جام جم آنلاین، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه امروز پنجشنبه در نشست باشگاه «والدای» در سخنانی گفت که بشریت هم اکنون در عصر تحولات زندگی می کند، و این تحولات مُدام عمیق تر و اساسی تر می شوند.

رئیس جمهور روسیه در این باره ادامه داد: دهه اخیر یاداور این ضرب المثل چینی ها است… خدا نکند در عصر تغییرات زندگی کنیم. اما، خواسته یا ناخواسته، ما در حال حاضر دیگر در این دوره هستیم، و این تحولات مدام عمیق تر و اساسی تر می شوند.

پوتین سپس اضافه کرد: بیماری همه گیر کرونا تلنگر دیگری بود مبنی بر اینکه جامعه جهانی تا چه حد شکننده و آسیب پذیر است. تلفات ناشی از این بیماری بیشتر از تلفات ناشی از جنگ جهانی اول شده است.

وی در ادامه افزود: امروزه با تغییرات نظام مندی در تمام زمینه ها، از وضعیت ژئوفیزیک تا تفاسیر متناقض از بشریت و معنا و فلسفه وجودی آن، مواجه هستیم. وضعیت کنونی جهان محصول شکست جنگ سرد است. تحریم ها علیه شماری از کشورها بدون در نظر گرفتن شرایط کرونا همچنان ادامه دارد؛ اصول انسان گرایانه سیاسی غرب کجاست؟

ولادیمیر پوتین در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: مسئولیت وضعیت جاری در افغانستان بر عهده کشورهایی است که ۲۰ سال در آنجا جنگیده اند. برای بازسازی اقتصاد افغانستان باید به این کشور کمک شود؛ دارایی های این کشور باید آزاد شود.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها