jamejamonline
هرمزگان کد خبر: ۱۳۱۲۷۶۰   ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۲:۵۷

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ۲۸۳ فقره گواهی نامه معتبر دریانوردی برای بانوان در هرمزگان صادر شده که حضور گسترده این بانوان را در سطوح مختلف فراهم نموده است .

title
به گزارش جام جم آنلاین هرمزگان، معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ۲۸۳ فقره گواهی نامه معتبر دریانوردی برای بانوان در هرمزگان صادر شده که حضور گسترده این بانوان را در سطوح مختلف فراهم نموده است .

 اسماعیل مکی زاده با اشاره به پیشتازی استان هرمزگان در امر تقویت حضور و توانمند سازی بانوان در مشاغل دریایی اظهار داشت :۲۸۳ فقره گواهی معتبر دریانوردی برای بانوان متقاضی فعالیت در حوزه دریایی صادر شده است .

وی افزود: بیشترین استقبال بانوان دریانورد در امر گردشگری دریایی، ملوان عمومی سفرهای نزدیک به ساحل و مهمانداری شناورهای مسافری بوده و نیز گواهینامه هایی برای ملوانی موتورخانه ، ملوانی عرشه و افسر دومی صادر شده است .

به گفته مکی زاده تعداد ۱۶ مرکز آموزشی دارای مجوز در استان هرمزگان دایر بوده  که آمادگی ارائه خدمت به متقاضیان دریافت گواهی نامه های دریانوردی است.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار کرد: براساس دستور العمل های و قوانین  مصوب ملی و بین المللی نه تنها هیچ گونه محدودیتی  در خصوص حضور بانوان در دوره های آموزشی، اخذ گواهینامه ها و اشتغال به حرفه دریانوردی وجود نداشته بلکه سازمان بنادر و به تبع آن اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اقدامات قابل توجهی را به منظور تقویت حضور و توانمندسازی بانوان در مشاغل دریایی در پهنه آبی خلیج فارس به انجام رسانده است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: