پرفسوری که در خون و روحش عشق به ایران موج میزند

مجید فتاحی، تهیه کننده مجموعه مستند" مسیحا دم" گفت: در قسمت چهارم این مجموعه که امروز ساعت ۱۵ : ۱۸ دقیقه پخش می شود زندگی دکتر داریوش فرهود، پدر علم ژنتیک ایران، روایت می شود. 
کد خبر: ۱۳۰۹۷۵۱
پرفسوری که در خون و روحش عشق به ایران موج میزند
به گزارش جام جم آنلاین، فتاحی در توضیحات تکمیلی درباره این برنامه گفت: تلاش پروفسور فرهود برای اعتلای علم ژنتیک در ایران و علاقه ی این استاد برجسته به شعر و ادبیات و فرهنگ غنی کشورمان روایت شیرینی به همراه دارد که دیدن و شنیدن آن خالی از لطف نیست.

فتاحی با بیان این‌که پرفسور فرهود در سال 1354 اولین کلینیک ژنیتیک در کشور را تأسیس کرد افزود: ایشان علیرغم دریافت درجه پرفسوری از دانشگاه مونیخ آلمان در سال ۱۹۹۱، حاضر به ترک ایران نشد و از سال 1355 تاکنون به سمت کارشناس ژنتیک انسانی و عضو کمیته اخلاق در ژنتیک پزشکی سازمان بهداشت جهانی در ایران مشغول به خدمت رسانی است.

تهیه کننده مجموعه مستند مسیحادم از علاقمندان به آشنایی با پزشکان فرهیخته کشورمان دعوت کرد بیننده این مجموعه از شبکه یک باشند.

گفتنی است مجموعه مستند مسیحادم کاری از گروه تاریخ، فرهنگ و هنر شبکه یک سیماست که با محوریت روایت زندگی پزشکان معاصر و فرهیخته ایرانی تهیه شده است.

این مستند شنبه تا چهارشنبه حدود ساعت ۱۵ : ۱۸ دقیقه تقدیم بینندگان شبکه یک می شود‌‌.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها