jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۰۱۸۲ ۲۳ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۹:۲۴

شخصی در جریان یک سرقت، نسخه خطی نادر و ارزشمند چینی به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار را پاره کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به گفته رسانه‌های محلی در چین، یک دست نوشته تاریخی توسط سارقان دزدیده شده‌است. پس از سرقت، سارقان به آپارتمان شخصی به نام Fu Qunxiao رفتند و این نسخه خطی را در کنار مجموعه‌ای از اشیاء عتیقه و قدیمی که در ماه سپتامبر دزدیده بودند، قرار دادند. در این سرقت، سارقان موفق به سرقت ۲۴۰۰۰ تمبر پستی چینی، ۱۰ سکه قدیمی و ۷ نسخه خطی شدند که قیمت کل اقلام به سرقت رفته حدود ۶۴۵ میلیون دلار است.
 
پلیس ۳ نفر را که مظنون به انجام این سرقت هستند را دستگیر کرد، در حالی که جستجوی دو فرد دیگر درگیر در این پرونده نیز در جریان است. سارقان این نسخه قدیمی را به صاحب خانه به قیمت ۵۰ پوند فروختند. این مرد اول به امید اصل بودن این کتاب بود. این فرد تصور می‌کرد که این نسخه جعلی است و به همین دلیل این نسخه خطی قدیمی را از سر نادانی پاره کرد. این دست نوشته نادر، مربوط به زمان کومونیسم‌ها است که توسط رهبر سابق کمونیست چین، مائو تسه تونگ نوشته شده بود.
 
نسخه خطی قدیمی و ارزشمند که یک سارق به اشتباه پاره کرد(+عکس)
 
یک منبع پلیس چین فاش کرد که این شخص نسخه خطی که ۳۰۰ میلیون دلار ارزش آن تخمین زده می‌شود را پاره کرده است. این شخص گفت: "دیدن اینکه این کتاب را به دو قسمت تقسیم کنم، دلخراش بود و من واقعا از این کار پشیمان هستم. " کارشناسان تاریخی گفتند که این کار قطعا بر ارزش آن تأثیر می‌گذارد، اما هنوز میزان خسارت وارده مشخص نیست.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر