jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۰۸۴۴۴   ۰۵ خرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

دبیر انجمن رادیولوژی ایران گفت: برای بسیاری از تجهیزات پزشکی ارز دولتی و نیمایی اختصاص یافته، ولی به دلیل نبود نظارت کافی این اقلام تا پنج‌برابر افزایش قیمت داشته است.

به گزارش جام‌جم، وحید کریمی افزود: چرا همان نظارتی که بر پزشکان اعمال می‌شود تا تعرفه‌ها را رعایت کنند، بر شرکت‌های تجهیزات پزشکی اعمال نمی‌شود تا قیمت تجهیزات چنین افزایش نجومی نداشته باشد. وی بیان کرد: پمپاژ فضای بی‌اعتمادی بین پزشکان و بیماران توسط برخی رسانه‌ها آسیب‌های جبران‌ناپذیری خواهد داشت و تعرفه‌های خدمات پزشکی بدون در نظر گرفتن واقعیت‌های اقتصادی جامعه و تنگناهای حاکم بر موسسات پزشکی تعیین شده است.
کریمی ادامه داد: جامعه پزشکی اوضاع سخت اقتصادی را به‌خوبی درک می‌کند و خواهان فشار مالی بیشتر بر مردم نیست، لازم است از جامعه پزشکان در برابر اتفاقات اقتصادی مراقبت شود تا ادامه فعالیت موسسات پزشکی با کیفیت مقبول ممکن باشد. وی ادامه داد: به عنوان مثال دولت می‌تواند با کنترل قیمت تجهیزات پزشکی بدون افزایش تعرفه به موسسات پزشکی کمک کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها