jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۶۴۲۱۳   ۲۱ شهريور ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

«چامه» قرار است ویژه‌نامه‌هایی را برای اهالی هنر و ادبیات فراهم کند

حالا را نبینید که عباس کیارستمی را همه حلواحلوا میکنند، تلاشهای غیرسینمایی او، پیش از اینکه برای همیشه گرفتار آن مرگ لعنتی شود، اغلب مورد استهزای منتقدان هنر و ادبیات قرار میگرفت. با اینکه در عکاسی هیچکم از سینما نداشت، عکاسان جدیاش نمیگرفتند و با اینکه نشان داده بود شعر را میشناسد، شاعران، پروژههایش درباره سعدی و دیگر شاعران را به باد تمسخر میگرفتند.

حالا را نبینید که همه متفق‌القول و دربست قبولش دارند. اما اگر از آن دسته هستید که شعرهای خودش را نخوانده‌اید، به شما بگوییم که یک دوماهنامه ادبی متولد شده به نام «چامه» که چند شعر از «باد و برگ» عباس کیارستمی در آن منتشر شده است.

این، اولین شماره دوماهنامه ادبی «چامه» است که محمدصادق رحمانیان (صادق رحمانی)، مدیر رادیو فرهنگ، صاحب امتیاز آن است. آن‌طور که رحمانیان به ایسنا گفته، قرار است در ســال دو ویــژه‌نامــه در این دوماهنامه تــدارک دیــده شود تــا از زوایــای مختلــف و متفــاوت یــک موضــوع دنبال شود.

در هـر شـماره نیز حداقـل سـه گفت‌وگوی مفصـل برای خواننـدگان تـدارک دیده می‌شود. «من ببرم پیچیده به بالای خشم و هیاهو» از اسکندر صالحی، بخش‌هایی از رمان «من ببر نیستم» محمدرضا صفدری، «نم‌نم باران بر تارهای پریشان» ضیاءالدین خالقی، شعر و داستان و فضای مجازی و «عشق این حقیقت بی‌مرز» محمدرضا تقی‌دخت، «افسانه ایرانی» آلبرت کوچویی و... از دیگر مطالب این دوماهنامه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

27 اردیبهشت هر سال به‌عنوان روز جهانی جامعه اطلاعاتی (روز ارتباطات و روابط عمومی) گروه زیادی از استادان و دانشجویان ارتباطات در كنار شاغلان و فعالان این حوزه در دستگاه‌ها و نهادها و ادارات مختلف در بخش خصوصی و دولتی تكریم و احترام می‌شوند و به پاسداشت این روز همت می‌گمارند.

ما هم بلدیم کتک بخوریم

ما هم بلدیم کتک بخوریم

 در یک عکس‌نوشته در شبکه‌های اجتماعی نوشته بود: با من درد دل کن. شاید نتوانم مشکلت را حل کنم. اما می‌توانم همراهت غصه بخورم...

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر