Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۳۳۷۵۴ ۰۱ خرداد ۱۳۹۶  |  ۱۹:۲۱

نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه اعلام کرد که خود مردم سوریه باید قانون اساسی کشورشان را نگارش کنند و ما از طرف های سوری خواسته ایم که درباره این موضوع رایزنی کنند.

دی میستورا: مردم سوریه باید قانون اساسی را بنویسند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، «استفان دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه سخنانی درباره بحران این کشور بیان کرد.

وی در همین راستا تصریح کرد: داعش علیرغم اینکه خسارت های بسیاری را در سوریه متحمل شده است ولی باز هم خطری برای این کشور محسوب می شود. خود مردم سوریه باید قانون اساسی کشورشان را نگارش کنند و ما از طرف های سوری خواسته ایم که درباره این موضوع رایزنی کنند. تغییراتی در عرصه میدانی سوریه رخ داده است.

دی میستورا بیان داشت: مذاکرات صلح در شهر آستانه قزاقستان میزان تنش ها و درگیری ها را کاهش داد. از طرف های ضامن در آستانه درخواست می کنم که اجازه دهند کمک های بشردوستانه وارد سوریه شود. توافق آتش بس در مناطق کاهش تنش چندین بار نقض شده است و آتش بس باید در تمام اراضی سوریه برقرار گردد. درباره توافق افراد بازداشت شده نیز اقداماتی را انجام داده ایم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر