- عمومی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

عمومی
زنگ شیمی!

گفتگو با مهدی گل رو، طراح سوال کنکور

زنگ شیمی!

۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۳

شکرخدا درسال‌های گذشته به نحوی فرهنگ‌سازی صورت گرفته که همه آدم‌ها تمام زندگی خود را وقف کنکور نمی‌کنند وموفقیت رافقط درکنکور نمی‌بینند.به صورت خلاصه چه بخواهیم وچه نخواهیم هستندکسانی که می‌خواهندزلف ببندندبه علم و نهایت دانش و باید ازکنکور ردشوند.در این شماره ازنوجوانه یکی ازطراحان سؤال کنکورسابق را می‌خواهیم موردبازجویی(گفت‌وگوی دوستانه)قراربدهیم تاازنکات‌طلایی کنکوربرای مابگوید.

به من بگو چرا!

به من بگو چرا!

۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۲

مهم نیست که در آسیا به دنیا آمده باشیم یا اروپا. چشم بادامی باشیم یا چشم آبی همه ما ویژگی‌های مشترکی داریم که در تعبیر دینی به آن فطرت می‌گویند و قوه پرسشگری یا همان سؤال پرسیدن یکی از ویژگی‌های فطری آدم است.

سوال، سو سوی نور

سوال، سو سوی نور

۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۲

ما از سؤال کردن رشد ‌می‌کنیم و بنای ارتقای مادی‌ ما واژه‌ «چرا» گذاشته شده است. از اولین روز خلقت که حضرت آدم در مقابل دستور خدا یک «چرا» قرار داد، گرفته تا آخرین روزی که در این دنیا سیر و سفر می‌کنیم و مطمئنیم که آن موقع هم «چرا چرا» گفتن‌مان تمام نمی‌شود.

اعتماد به اهداف آموزش و پرورش

اعتماد به اهداف آموزش و پرورش

۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۱

ساختن هر آینده‌ای ریشه در گذشته‌ آن دارد؛ به عبارت دیگر زیرساخت‌هایی که در گذشته اجرایی شده به زندگی امروز ما شکل داده‌ و آنهایی هم که اکنون در حال برنامه‌ریزی است بر آیندگان اثرگذار خواهد بود. یکی از اهداف لازم برای شکوفایی آینده‌ای روشن، مسأله آموزش‌وپرورش نسل حاضر است و همچنین یکی از راهکارهای مطرح در جهت ساخت آن بهره‌گیری از امکانات مفید و سازنده در عرصه آموزش‌ویادگیری است.

آینده سازان

یک سوال از آموزش و پرورش از زبان نویسنده نوجوان

آینده سازان

۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۲

مدرسه‌‌، نقطه‌ی عطف جامعه

به بهانه شروع امتحانات، درباره مدرسه و کار‌های کرده و نکرده‌اش

مدرسه‌‌، نقطه‌ی عطف جامعه

۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۶

توجه به وزارت آموزش و پرورش و تلاش همگانی برای بهبود وضعیت آن می‌تواند جامعه‌ی مارا از بسیاری مشکلات و معضل‌ها نجات بدهد و اگر بگوییم کلید حل مشکلات ریشه‌ای و پایه‌ای ما در کشور، در بهبود وضع آموزش و پرورش است، اغراق نکرده ایم! به همین بهانه این‌بار تیم نوجوانه به سراغ مدارس و اقدامات ریز و درشتش در بحث آموزشی و تربیتی رفته است.

نیازمندی ها