یک معلم، دبیر کمیته ارزش مالکانه شد

از طرف مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان صورت گرفت

یک معلم، دبیر کمیته ارزش مالکانه شد

۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۰

عضو هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان حضور یک فرهنگی متخصص به عنوان مسوول پیشبرد طرح ارزش مالکانه و دبیر کمیته عالی این طرح را اقدامی موثر دانست و تاکید کرد از نتایج ملموس این انتصاب، تسریع در اجرای طرح ارزش مالکانه خواهد بود.

ساکن ایستگاه مرزی

ساکن ایستگاه مرزی

۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۰

مانند کنکور همیشه حرف وحدیث پشت این اسم است. بعضی‌ها نام دردسر دنیای پسرانه را برایش مناسب می‌دانند اما برخی‌ها به عشق این دوران لحظه‌شماری می‌کنند. بعضی‌ها از دنیای بدون مو بودن می‌ترسند و بعضی‌ها از روی عشق پوتین چرمی را به پا و آن را تمیز، مرتب و جفت می‌کنند. سربازی همیشه حرف و حدیث‌های خودش را داشته اما صحبت امروز ما مرز است؛ مرزی که سالانه شاید چندین جوان دلاور کشورمان در برخورد با اشرار و بیگانه‌ها به شهادت می‌رسند.

هشدار! ایجاد کانون جدید برای ریزگردها

هشدار! ایجاد کانون جدید برای ریزگردها

۲۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۶

امروزه رفتارهای انسانی مثل تولید و ورود انواع آلودگی‌ها از طریق صنایع و خودروها همچنین آتش‌سوزی و برداشت‌های بی‌رویه آب از منابع زیرزمینی و مصرف مدیریت نشده آنها در کنار تغییرات اقلیمی و خشکسالی و بروز ریزگردها با سرعت وحشتناکی در حال از بین بردن طبیعت و محیط‌زیست است. بر همین اساس تالاب «هشیلان» به‌عنوان تنها تالاب کرمانشاه آخرین نفس‌های خود را می‌کشد و در معرض خشک شدن است.

ببینید | پایانه مرزی شلمچه در فاصله 8روزمانده به اربعین

ببینید | پایانه مرزی شلمچه در فاصله 8روزمانده به اربعین

۰۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲

پایانه مرزی شلمچه در هفتمین روز از شهریور ماه و درفاصله 8روزمانده به اربعین، شاهد خیل عظیم جمعیت مشتاقان زیارت امام حسین (ع)،از نقاط مختلف ایران و برخی ازکشورهای همسایه بود که در نخستین ساعات بامداد به راحتی از  گیت های بازرسی این پایانه عبور کرده و به سمت شهرهای زیارتی نجف و کربلا عزیمت کردند.

سرمایه‌گذاری در هرمزگان

سرمایه‌گذاری در هرمزگان

۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰

شیلات هرمزگان تا پایان سال ۱۴۰۱ حدود ۶۶۰۰ سازه زیستگاه مصنوعی در آب‌های خودش نصب کرده بود و تا پایان امسال نیز هدف‌گذاری نصب ۲۰۰۰سازه زیستگاه مصنوعی را در دستورکار دارد.

«ترال»دل دریا را خالی کرد

«ترال»دل دریا را خالی کرد

۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۷

براساس آمارهای اعلام‌شده، ۴۲۵ تعاونی صیادی و ۹ اتحادیه استانی در هفت استان کشور مشغول به کار هستند که ۱۵۲هزار صیاد را تحت پوشش قرار داده‌اند. تعداد صیادان در جنوب کشور بسیار بیشتر از استان‌های شمالی است، به‌طوری‌که تقریبا ۱۰هزار نفر در شمال فعالیت می‌کنند و در سواحل جنوب بیش از ۱۴۰هزار نفر به کار صیادی مشغولند. اما نکته حائز اهمیت در کار دریا این است که صیادان در تمام طول سال مشغول به کار نیستند و صیادی شغلی فصلی محسوب می‌شود.

افت و خیزهای دلهره‌آور خزر

در دهه 60 و 70 سطح آب خزر 2.5 متر بالا آمد و حالا تغییرات اقلیمی آن را 2 متر پایین برده است

افت و خیزهای دلهره‌آور خزر

۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۷

امروزه که از کنار ساحل می‌گذری، دیگر آن موج‌های سهمگین را نمی‌بینی؛ موج‌هایی که در هوای بارانی یال کف‌آلودشان را به تخته‌سنگ‌ها می‌کوبیدند و شن‌های نرم ساحل را به وسط معرکه می‌کشاندند.

ال‌ نینو، سوغات مرگبار پاییز

ال‌ نینو، سوغات مرگبار پاییز

۲۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۶

اخبار هواشناسی طی روزهای اخیر نشان می‌دهد که کشورهای زیادی در دنیا اسیر باد و باران و توفان‌های سهمگین شده‌اند و تعدادی از کشورها هم در کوران گرما و شعله‌های آتش قرار گرفته اند.

بازگشت زندگی به روستاها

بازگشت زندگی به روستاها

۱۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۰

طرح جهاد آبرسانی را باید یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های دولت سیزدهم به‌شمار آورد که بر اساس آن باید تا پایان برنامه هفتم توسعه، آب آشامیدنی ۲۰هزار روستا به صورت پایدار تامین شود.

تابستان فرصتی برای تامین فضای آموزشی روستاها

20درصد مدارس فرسوده‌اند و تراکم دانش‌آموزان باعث افت تحصیلی آنها شده است

تابستان فرصتی برای تامین فضای آموزشی روستاها

۰۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۳

آموزش و پرورش، مهم‌ترین رکن توسعه در کشور بوده و به نظر می‌رسد که وزارتخانه‌ای مهم‌تر از آموزش وپرورش در کشور نداشته باشیم. سیستمی که به کارخانه تربیت نسل آینده و کادر سازی و پرورش نیروی انسانی برای کشور شهرت یافته، در بهترین و طلایی‌ترین سال‌های عمر شهروندان فرصت دارد تا به هر نحو که می‌خواهد نیروی مورد نیاز کشور را تربیت کرده و تحویل دهد.

قبلی۵بعدی