عسلویه، یک پلان امید، یک پلان غرور

برداشتی آزاد از دومین اردوی راهیان پیشرفت رسانه‌ ملی

عسلویه، یک پلان امید، یک پلان غرور

۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۳

منظره مقابل دیدگانم شبیه به تابلو‌های نقاشی است، آفتابی در حال غروب که رفته‌رفته در نیلی آب‌های خلیج‌فارس حل می‌شود، مشعل فلر‌ها در دایره زرد و نارنجی خورشید می‌رقصند و به محوطه‌ای تماما صنعتی که درطول جاده‌اش، درخت‌های نخل، وجهی از حیات به آن بخشیده‌اند، رنگی شاعرانه زده به عسلویه آمده‌ایم و قرار است گروهی ۴۰نفره از خبرنگاران، برنامه‌سازان و دست‌اندرکاران تولیدمحتوای آنتن رسانه‌ملی از معاونت‌های سیاسی و صدا به همت اداره‌کل روابط عمومی سازمان صداوسیما راویان پیشرفت کشور در دل آبی خلیج سرافراز و همیشه فارس باشند تا «امید» به فردایی بهتر را به «ایمانی» گره بزنند که در دل تک‌تک کارکنان مجموعه نفت و گاز پارس موج می‌زند و به کار در شرایط سخت‌شان وامی‌دارد.

مسیر هموار مهاجرت‌های معکوس

مسیر هموار مهاجرت‌های معکوس

۱۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۱

در دنیای کنونی، حمل و نقل و جابه‌جایی نقش عمده‌ای در توسعه اقتصاد کشورها دارد و در همین راستا، بهبود وضعیت راه‌های روستایی می‌تواند به آبادانی این مناطق که از کانون‌های مهم تولید و ارزش آفرینی هر جامعه‌ به شمار می‌روند، کمک کرده تا مسیر کشور برای دستیابی به توسعه پایدار هموارتر شود. توجه به راه‌های روستایی مزایای زیادی دارد که از جمله آنها می‌توان به توسعه اقتصادی این مناطق و جلوگیری از مهاجرت‌های بی رویه به سمت شهرها و افزایش حاشیه نشینی‌اشاره کرد.

ببینید | پویش مروارید

ببینید | پویش مروارید

۰۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰

کاشت نهال حرا در ساحل خلیج فارس منطقه خور بندرگاه بوشهر.

جنگل‌ها بی‌صدا می‌میرند

جنگل‌ها بی‌صدا می‌میرند

۰۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۳

بهمن۱۳۴۱ بود که جنگل‌ها و مراتع ایران ملی شد و با این حساب نزدیک به ۱۲۰میلیون هکتار جنگل‌ و مرتع برای بهره‌برداری ملی در اختیار دولت قرار گرفت. با این حال بر کسی پوشیده نیست که طی این ۶۰‌سال روند نابودی جنگل‌ها چنان شتابی گرفته که امروز از احتمال حذف و از بین رفتن تمام جنگل‌ها در دهه‌های آینده صحبت می‌شود.

جشنواره گنجینه مهر برگزار می‌شود

با هدف خلق آثار هنری با محوریت امام رضا(ع)

جشنواره گنجینه مهر برگزار می‌شود

۰۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۲

جشنواره گنجینه مهر با هدف تبلیغ مفاهیم رضوی با استفاده از ابزار هنر به همت مؤسسه آفرینش‌های فرهنگی و هنری آستان قدس رضوی و دانشگاه هنر برگزار می‌شود.

چشم استان‌ها به سینما روشن می‌شود

چشم استان‌ها به سینما روشن می‌شود

۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۰

براساس استاندارد جهانی، به‌ازای هر ۱۰هزار نفر باید یک سالن سینما وجود داشته باشد، این درحالی‌است که در ۳۰استان ایران بیش از ۹۰شهر با جمعیتی بالای۵۰تا ۱۰۰هزارنفر وجود دارد که هنوز فاقد سالن سینما هستند.در دنیای امروز توسعه زیرساخت سینما اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد و تا زیرساخت متحول نشود، نمی‌توان شاهد تحول در سایر حوزه‌ها بود.

هیچ مشکلی در تامین مالى سهم‌الشرکه واریزی به حساب اعضای بازنشسته وجود ندارد

عضو هیئت مدیره صندوق ذخیره:

هیچ مشکلی در تامین مالى سهم‌الشرکه واریزی به حساب اعضای بازنشسته وجود ندارد

۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۵

عضو هیئت مدیره موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان از  واریز بموقع سهم الشرکه اعضای بازنشسته خبر داد و گفت: مشکلی بابت تامین مالی این سهم وجود ندارد و واریز سهم الشرکه فرهنگیان عزیز بازنشسته بر اساس اطلاعات وصولى از مناطق از هفته قبل شروع شده و طی بازه زمانى كمتر از يك ماه به ترتيب وصول اطلاعات با همه اعضای محترم بازنشسته تسویه حساب می شود.

دستگاه قضا با رسانه های باجگیر از صنعت نفت و پتروشیمی برخورد کند

آرامش صنعت انرژی ایران از طرف پیاده نظامان رسانه های بیگانه تهدید می شود

دستگاه قضا با رسانه های باجگیر از صنعت نفت و پتروشیمی برخورد کند

۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۷

طی سال های اخیر صنعت نفت و به‌ویژه پتروشیمی ایران از نظر پیشرفت و توسعه در جایگاهی قرار گرفته که با صادرات انواع محصولات توانسته اقتدار خود را به رخ جهانیان کشیده و نگاه آنها را به سمت ایران خیره کند. اما این موفقیت ها به چشم بیگانگان و بدخواهان نظام خوش نیامده و در صدد هستند تا به هر نحو ممکن ضربه ای به آن وارد کنند. بر همین اساس استفاده از پیاده نظامان رسانه ای در جهت ایجاد نارضایتی و اعتصاب در میان فعالان و کارگران بخش نفت و پتروشیمی ایران در دستور کار آنان قرار دارد که برای رسیدن به اهدافشان تعدادی از پایگاه ها و شبکه های خبری را به خط مقدم فرستاده اند.

مرگ جنگل و دریا زیر بار ۶۰۰۰ تن زباله

مرگ جنگل و دریا زیر بار ۶۰۰۰ تن زباله

۱۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۳

توسعه شهرنشینی، رواج فرهنگ مصرف‌گرایی، افزایش جمعیت و به‌تبع‌آن پیچیده‌تر شدن زندگی جوامع بشری در قرن جدید، محیط‌زیست انسانی و طبیعی را با مخاطرات جدی مواجه ساخته است.

رکورد شکنی  بی سابقه شرکت سیمان صوفیان در تولید کلینگر و تحویل سیمان  

رکورد شکنی  بی سابقه شرکت سیمان صوفیان در تولید کلینگر و تحویل سیمان  

۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۶

شرکت سیمان صوفیان توانست در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۲ نسبت به تولید کلینگر و تحویل سیمان در مدت مشابه ۱۰ سال اخیر رکورد تولید کلینگر و تحول سیمان را به ثبت برساند.

قبلی۳بعدی