jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۸۴۳۴۵   ۱۶ فروردين ۱۳۹۴  |  ۰۸:۴۴

جام جم سرا- زنی ۲۰ ساله‌ام و همسرم ۲۶ سال دارد. بیشتر از یک سال و نیم از عقدمان نمی‌گذرد ولی رابطه خوبی با هم نداریم. او خیلی مرد بداخلاق و بهانه‌گیری است و به همه چیز اهمیت می‌دهد به غیر از من؛ البته با این همه بدرفتاری‌هایش خیلی دوستش دارم و فکر می‌کنم می‌توانم زندگی خوبی داشته باشم.

برای شوهرم همه چیز مهم است، به غیر از من!

پاسخ مشاور: علاقه شما به شوهرتان کمک زیادی خواهد کرد تا بتوانید شرایط زندگی مشترکتان را بهبود ببخشید. اینکه گفته‌اید شوهرتان بهانه گیری می‌کند و به شما کمتر اهمیت می‌دهد با افزایش صمیمیت بین شما و شوهرتان رفع خواهد شد. با این حال در ادامه نکاتی مطرح می‌شود که امیدوارم با مطالعه آن‌ها پاسخ سوال خود را دریافت کنید.


رابطه بین نیازهای بنیادی و خشنودی از ازدواج

یکی ازاهداف ازدواج تامین نیازهای اساسی زنان و مردان است و اگر افراد متاهل در زندگی مشترکشان برای تامین نیازهای همسرشان تلاش کنند در بهبود صمیمیت در رابطه زناشوییشان پیشرفت چشمگیری ایجاد خواهد شد؛ بنابراین اگر شما با شناخت شخصیت شوهرتان بتوانید رضایت او را از زندگی مشترک بیشتر کنید، صمیمیت بیشتری در زندگی مشترک احساس خواهید کرد.


۵ نیاز اساسی انسان‌ها

معمولاً همه انسان‌ها در طول زندگی برای پاسخ به ۵ نیاز اولیه خود، تلاش می‌کنند؛ این نیاز‌ها عبارت است از: نیاز بقا، نیاز عشق و محبت، نیاز قدرت، نیاز آزادی و نیاز به تفریح.
نیاز بقا، نیاز به تامین مسائل اقتصادی، توجه به بهداشت و سلامت جسمانی و مانند اینهاست. نیاز آزادی، نیاز به انجام کارهای مورد علاقه است. پاسخ به این نیاز در زندگی مشترک بدین گونه است که همسر خود را مدام تحت کنترل شدید و افراطی قرار ندهید. نیاز به قدرت، تمایل به مدیریت و تسلط بر امور مختلف زندگی است. ما برای حفظ مسیر زندگیمان می‌جنگیم و دیگران را به علت مخالفت با خودمان تنبیه می‌کنیم؛ بنابراین اگر در زندگی مشترک مورد احترام قرار بگیریم نیاز به قدرتمان بهتر پاسخ داده می‌شود. نیاز به عشق، محبت و همچنین تفریح نیازهایی است که سهل‌تر از دیگر نیاز‌ها در ازدواج تامین می‌شود. این نیاز‌ها را می‌توان با راه‌های مختلف برآورده ساخت و نباید در پاسخ به این نیاز همسر، بی‌توجه بود.


میزان هر نیاز را در همسرتان بسنجید

جالب است بدانید ۵ نیازی که به آن‌ها اشاره شد به میزان‌های متفاوتی در افراد مختلف وجود دارد. آگاهی از میزان هر کدام از این نیاز‌ها در همسرتان، به شما در تامین و پاسخ به آن‌ها کمک می‌کند. به عنوان مثال، اگر نیاز به قدرت در همسرتان زیاد است، بهتر است شما در برابر او مطیع‌تر باشید چراکه احساس بهتری را در همسرتان ایجاد می‌کند و باعث صمیمیت بیشتر شما می‌شود.


۷ عادت مهرورزی را جایگزین رفتارهای اشتباهتان کنید

گوش سپردن، حمایت، تشویق، احترام، اعتماد، پذیرش و گفت‌و‌گوی همیشگی بر سر اختلافات، ۷ عادت مهرورزی هستند. در صورتی که این عادات موثر را جایگزین عادات مخرب از قبیل توهین، تنبیه، تحقیر، سرزنش، باج گرفتن، کتک کاری و بی‌توجهی به شوهرتان کنید در افزایش صمیمیت تاثیر بسزایی خواهد داشت. (زهرا وفایی جهان، کار‌شناس ارشد روان‌شناسی/ خراسان)


*انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در «جام جم سرا» لزوماً به معنای تایید یا رد محتوای آن نیست و صرفاً به قصد اطلاع کاربران بازنشر می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
صدا
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۶
شوهر من هم همین طور است مثلا یك لباس بخواهد بخرد من آن را تایید كنم وتعریف كنم نمی خرد همان لباس دختر8 سال ام تعریف كنه با رنگ نا مناسب قبول می كنه
۰
۰
ث-غ -دبیر ارشد فلسفه اخلاق
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۷
با سلام
هموطن عزیز وگرامی
من بطو تصادفی واتفاقی با مشكل شما آشنا شدم امیدوارم شما نیز از مطالب من استفاده كنید
من نیز برای بهبود رابطه اخلاقی مان از روش نیازجنسی استفاده كردم
من با تجربیات خودم به شما می گویم این یك دروغ برزگ است كه كسی بد اخلاقی -بی تفاوتی به همسرش را از طریق نیاز جنسی به بطور كامل حل كند
شاید برای ساعتی یا لحظه ای بداخلاقی او كم رنگ شود اما این مشكل همچنان تا سالیان آخر عمرتان باقی می ماند وفكر نكنید با ازدواج مشكل شما حل می شود اتفاقا كسانی (زنانی)كه بخاطر بد اخلاقی و....از نیاز جنسی استفاده می كنند این زنان بیشترین ضربه را می خورند. مصداق واضح اولیه وسر دست كه مطمئن باشید نظر یكی از دوستان است كه با توجه به داشتن فرزند مشكل هنوز حل نشده است
راهكار:یك تصمیم جدی بگیرید كه این البته به جسارت واعتماد به نفس شما بستگی داردمشكل را قبل از ازدواج رسمی حل كنید -تلاش كنید اگر تلاش شما موثر نبود ادامه ندهید حتی اگر دنیای بعدی شما خراب شود-ما در چون شما دنیای بعداز جدایی را خراب می بینید -از دنیایی كه ما هرروز در ان می میریم وبچه های خود بد بخت می بینیم اطلاعی نداری -در تصمیم ماندن به این زندگی وبداخلاقی مستمرایشان فقط شمابدبخت نیستید بلكه بچه هایتان با تصمیم شما نیز بدبخت خواهند بود
اقدامات اساسیوپیگیر وخستگی ناپذیر
از پدرتان به عنوان یك حامی برزگ استفاده كنید
مشكلتان را بطور جدی با پدر مطرح كنید
به همسرتان با قاطعیت در مورد خواسته تان وناراحتی ایجاد شده صحبت كنید
به او در مورد عاقبت كارهایش فقط تذكر دهید
با اطمینان به او ثابت كنید كه از جدایی هردوی ماضررمی كنیم ومن تصمیم جدیدی در صورت بطرف كردن مشكل خواهم گرفت
با تحصیلات بالاتربرای خودتان فرصتی را برای تامل وتفكر ایجاد كنید
زود تصمیم نگیرید
علت بد اخلاقی او را بپرسید واگر در رابطیتان متوجه ی بداخلاقی وبد رفتاری اوشدید به او بگو كه من از این رفتار شما به این دلیل خوشم نمی اید وبرای مدتی پاسخ گوی كلامی ودیداری نباشید
بی احترامی نكنین كه او سوء استفاده كند
ارام ومتین باشید
واقعیت را بدانید واگر برای مدتی تحولی در اوایجاد شد ادامه دهید
از خداوند كمك بخواهید در این مدت به ارامش خود بیشتر توجه كنید
امیدوارم موفق باشی
۰
۰
نظر
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۶
تلاش برای زندگی بهتر خیلی خوب است ممكن هم هست نتیجه بخش باشد اما وقتی خیلی از افراد پایه ازدواجشون غلط هست دیگه نمیشه كاریش كرد مثلا بعضی خانمها و آقایان قبل از ازدواج به زور محبت زیادی و توجه زیادی یك طرفه فقط به صرف اینكه طرف مقابل رو به اصطلاح خودشان تور كنندا به دلایلی از جمله كلاس خانوادگی طرف مقابل و پول و پله اون و یا ظاهرش بالاخره موفق به ازدواج با اون میشن . كه یه مدتی بعد از ازدواج (یك سال یا نهایت دو سال ) اون موقع هست كه اگر شانسی با هم جور دربیان كه خیلی خوبه اما اكثر مواقع دوطرف ممكنه طلاق هم نگیرند اما از زندگی خودشان هیچ رضایتی نداشته باشند .
۰
۰

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر