دبیر انجمن ارزیابی محیط زیست ایران:

خسارات آلودگی‌ هوای شهرها برآورد نشده است

وزیر بهداشت گفت:‌ مطالبات وزارت بهداشت از سازمان محیط زیست زیاد است. این مطالبات به این موضوع برمی‌گردد که برخی اقدامات باعث شده تا سازمان محیط زیست برای ما بیمار تولید کند.
کد خبر: ۷۳۹۳۳۰
برخی اقدامات سازمان محیط زیست برای ما بیمار تولید می‌کند

سید حسن هاشمی در گفت وگو با فارس، در رابطه با وضعیت آلودگی و محیط زیست، گفت: تفاهمنامه‌ای با سازمان محیط زیست تنظیم شده، اما این تفاهمنامه دارای اشکالاتی بود که امضای آن فعلاً منتفی شده است به همین دلیل در جلسات بعدی در باره آن بحث خواهد شد.

وی ادامه داد: مطالبات وزارت بهداشت از سازمان محیط زیست زیاد است و این میزان بیش از آن است که سازمان محیط زیست از بیمارستان‌های ما ایراد بگیرد.

وزیر بهداشت گفت: این مطالبات به این موضوع برمی‌گردد که برخی اقدامات باعث شده تا سازمان محیط زیست برای ما بیمار تولید کند.

هاشمی در مورد آلوده بودن بنزین پتروشیمی و اینکه قرار بوده کارگروهی برای بررسی میزان آلایندگی آن تشکیل شود،ادامه داد: مطالعات زیادی در این باره انجام شده و گزارش آن تقدیم مجلس شده است.

وزیر بهداشت افزود: وزارت بهداشت اختلاف نظری با وزارت نفت و سازمان محیط زیست در مورد آسیب‌رسانی بنزین‌ها ندارد.

هاشمی ادامه داد: بنابراین اگر مطلبی خلاف این موضوع به نقل از وزارت بهداشت اعلام شده را تکذیب می‌کنم بنابراین در وزارتخانه نوشته یا مصاحبه‌ای مبنی بر اینکه گفته باشد آسیب‌رسانی بنزین‌های قبلی بیشتر است، وجود ندارد.

وی گفت:‌ آلوده بودن بنزین یک بحث علمی است و مشخص است که میزان بنزن در بنزین‌های فعلی و قبلی چقدر است و اینکه بنزن سرطان‌زاست و بیماری ایجاد می‌کند، تردیدی وجود ندارد.

وزیر بهداشت افزود: من اصولاً معتقد هستم موضوعات سلامت را نباید وارد سیاست و دعواهای شخصی و جناحی کرد،‌حالا بنزینی بوده و آلودگی ایجاد می‌کرده، این بنزین فعلی هم مانند سایر بنزین‌های دنیا آلودگی ایجاد می‌کند،‌بنزین، بنزین است و فرقی نمی‌کند.

هاشمی تصریح کرد: اینکه بگوییم بنزین قبلی چطور بوده، دردی را دوا نمی‌کند و نباید در این دام‌ها بیفتیم، بلکه باید همه مردم را ببینیم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها