jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۸۸۳۴۳ ۰۴ تير ۱۳۹۳  |  ۱۲:۱۴

عراق در حالی کانون اصلی تحولات منطقه و حتی جهان شده که کشورهای غربی و سازمان ملل با ارائه طر‌ح‌های متعدد تلاش دارند تا خود را زمینه‌ساز ثبات و امنیت در این کشور معرفی کنند.

باز هم دروغ‌های بشردوستانه

آنها در فضای رسانه‌‌ای چنان القا می‌سازند که رفتارها و طرح‌های آمریکا و سازمان ملل تنها گزینه برای خروج این کشور از بحران است و عراقی‌ها گزینه‌ای جز پذیرش این طرح‌ها ندارند. این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که طبل رسوایی این مدعیان حقوق بشر زود به صدا درمی‌آید و جهانیان درمی‌یابند که پشت پرده ادعاهای بشردوستانه آنها سیاستهای پنهانی نهفته است که بیشتر برای تأمین منافع نظام سلطه است تا حل چالش‌های عراق.

در روزهای اخیر رژیم صهیونیستی به بهانه یافتن سه شهرک‌نشین حملات گسترده‌ای را در غزه و کرانه باختری آغاز کرده‌است. در غزه صهیونیستها بمباران هوایی و کشتار ساکنان این منطقه را شدت بخشیده‌اند. در کرانه باختری نیز تاکنون بیش از 500 فلسطینی بازداشت و صدها نفر نیز در یورش صهیونیستها ضرب و شتم شده‌اند. در زندان‌های تروریسم صهیونیستی نیز همچنان اسرای فلسطینی در اعتصاب غذا به سر می‌برند و شرایط بسیاری از آنها بحرانی است. رژیم صهیونیستی حملاتی نیز به لبنان داشته که انفجارهای خونین در جنوب بیروت نمودی از آن است.

در قبال سوریه نیز صهیونیستها حملات هوایی خود را تکرار کرده که به گفته منابع خبری چند نفر را مجروح کرده‌اند. صهیونیستها همزمان از گروه‌های تروریستی از جمله داعش حمایت و حتی زخمی‌های آنها در بیمارستان‌های صهیونیستها مورد مداوا قرار گرفته‌اند. مجموع جنایات صهیونیستها در حالی روی داده که از یک سو در کشورهای غربی در برابر آن سکوت کرده‌اند و عملا موضعی در برابر آن اتخاذ نکرده‌اند و از سوی دیگر سازمان ملل به عنوان محور مبارزه با تروریسم در برابر تروریسم دولتی صهیونیستها انفعال داشته و حتی به محکوم‌سازی آنها نپرداخته است.

مقایسه رفتارهای غرب و سازمان ملل در قبال تحولات اخیر عراق و فلسطین به خوبی نشان می‌دهد که ادعاهای بشردوستانه برای غرب صرفا بهانه‌ای برای رفتارهای سلطه‌گرایانه است و سازمان ملل نیز همچنان به عدم استقلال و وابسته‌ بودن به نظام سلطه اصرار دارد و حاضر به اجرای مسئولیت جهانی خود نمی‌باشد.

این رفتارها بیانگر این حقیقت است که غرب و سازمان ملل نمی‌توانند حلال چالشهای عراق باشند چرا که رفتارهای آنها نه براساس اصول بشردوستانه و یا قوانین بین‌المللی بلکه برگرفته از منفعت‌طلبی و خواسته‌های استعماری است به گونه‌ای که در برابر جنایات تروریست‌ها در عراق ژست‌های بشردوستانه گرفته و حتی گزینه نظامی را مطرح می‌سازند حال آنکه در برابر جنایات تروریست‌ها همچون گذشته راه شدت در پیش‌گرفته و از آن در کشتار مردم فلسطین و منطقه حمایت می‌کنند.

قاسم غفوری-جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر