jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۶۳۴۴۰۳   ۲۱ دی ۱۳۹۲  |  ۱۲:۳۵

چرخ گوشت از آن قبیل وسایلی است که معمولا در هر آشپزخانه‌ای وجود دارد، وسیله‌ای برای چرخ کردن گوشت که گاهی افراد برای چرخ کردن خوردنی‌های دیگر هم از آن استفاده می‌کنند. همچنین اغلب خانم‌ها ترجیح می‌دهند به علت مرغوب نبودن گوشت چرخ کرده آماده، از چرخ گوشت استفاده کنند. نکاتی برای افزایش طول عمر و ایمنی در استفاده از این وسیله وجود دارد که به هیچ وجه نباید آن‌ها را فراموش کرد.

*گوشت را به تکه‌های کوچک ریز کنید. برش‌های بزرگ گوشت علاوه بر اینکه به سختی وارد چرخ گوشت می‌شوند، فشار زیادی هم به دستگاه وارد می‌کنند که برای طول عمر موتور آن به هیچ وجه مناسب نیست.
*فکر استفاده کردن از چرخ گوشت برای خرد کردن سبزیجات را از سرتان بیرون کنید. آب موجود در سبزی‌ها ممکن است به موتور دستگاه نفوذ کند و باعث خرابی آن شود.
*به محض اینکه کارتان با چرخ گوشت تمام شد، محفظه و تیغه‌های داخلی آن را تمیز کنید و اجازه ندهید کوچک‌ترین ذره‌ای از گوشت یا چربی، درون محفظه دستگاه باقی بماند. بهتر است برای این کار، همه اجزای چرخ گوشت را با آب گرم و مایع ظرفشویی به خوبی بشویید و آن‌ها را کاملا خشک کنید و سپس داخل کیسه نایلونی قرار دهید.
*هیچ وقت برای مدت زمان طولانی از دستگاه چرخ گوشت استفاده نکنید. زمانی که شما برای مدت طولانی مثلا بیشتر از ۱۵ دقیقه از این دستگاه استفاده کنید، عمر دستگاه کم می‌شود و موتور آن به شدت داغ می‌کند.
*چرخ گوشت را بدون گوشت روشن نگذارید. این کار موجب می‌شود تا دور موتور دستگاه بالا برود و موجب افزایش گرما و فرسودگی قطعات موتور شود.

چند نکته ایمنی در استفاده از چرخ گوشت:

*هنگام چرخ کردن گوشت، فقط از گوشت کوب برای چرخ کردن گوشت استفاده کنید تا از وقوع حادثه‌های پیش بینی نشده، پیشگیری کنید. هرگز از انگشتان برای فشار دادن تکه‌های گوشت به درون چرخ گوشت استفاده نکنید.
* تا جایی که ممکن است، در حضور کودکان از چرخ گوشت استفاده نکنید. چون بچه‌ها به سبب کنجکاوی، ممکن است ناگهان دست خود را به داخل آن فرو برند و باعث فاجعه‌ای برای خود شوند.
*اگر برای دست خود یا کودکتان هنگام استفاده از چرخ گوشت حادثه‌ای پیش آمد، در صورت خارج شدن دست از چرخ گوشت، بلافاصله دست را از دو نقطه مچ و بازو برای جلوگیری از خونریزی محکم ببندید و روی زخم را بپوشانید. سپس دست را از شانه‌ها بالا‌تر نگهدارید و به سرعت به بیمارستان مراجعه کنید.
* در صورتی که امکان خارج شدن دست از چرخ گوشت وجود ندارد، از فشار آوردن به دست خودداری کنید.
>> خراسان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر