jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۵۸۱۱۹۶   ۳۰ تير ۱۳۹۲  |  ۱۳:۲۱

به اعتقاد رئیس هیات مدیره نظام پزشکی تهران:

اجرای پزشک خانواده در پایتخت، پول دور ریختن است

رییس هیات مدیره نظام پزشکی تهران با بیان اینکه پزشک خانواده طرح خوبی است اما باید زیرساخت‌ها و منابع آن به درستی تعریف و فراهم شود، عنوان کرد: اجرای پزشک خانواده در تهران جز اتلاف منابع هیچ چیز برای مردم ندارد.

اجرای پزشک خانواده در پایتخت، پول دور ریختن است

علی اصغرپیوندی در ارزیابی از روند فعلی اجرای طرح پزشک خانواده، عنوان کرد: پزشک خانواده طرح عجولانه‌ای بود که چندین سال است شروع شده و وزرای بهداشت دو دوره قبل هم بدون این که زیرساخت‌های آن فراهم و منابع آن تعریف شده باشد، دست به اجرای آن زده‌اند.

وی ادامه داد: نتیجه هم همین می‌شود که یک روز اعلام می‌کنند پزشک خانواده در تهران اجرا می‌شود، فردای همان روز می‌گویند طرح اجرا نمی‌شود. پزشک خانواده نباید در تهرانی که جمعیت بزرگی دارد به اجرا در می‌آمد، بلکه باید در شهرهای با جمعیت کم اجرا شود، نقایص آن برطرف و سپس به تدریج گسترش یابد.

به گفته پیوندی باید در این طرح همه نهادها و گروه‌های درگیر از پزشکان عمومی گرفته تا نظام پزشکی مشارکت داده شوند تا به طرحی قابل دفاع و قابل اجرا تبدیل شود.

وی درباره تبدیل دوره پزشکی عمومی به دوره تخصصی پزشک خانواده، گفت: تصور می‌کنم اگر یک رشته جدید را برای پزشک خانواده تعریف کنیم، راه را اشتباه رفته‌ایم. ما می‌توانیم دوره‌های فراگیر و دوره‌های آموزش تخصصی ترتیب دهیم ولی اینکه دوباره بخواهیم پزشک خانواده را هم در حیطه تخصص‌گرایی بیاندازیم، راه را اشتباه رفته و روش منطقی و صحیحی را برای برخورد با مشکلات انتخاب نکرده‌ایم. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خطر تعطیلی بدون پیشگیری

خطر تعطیلی بدون پیشگیری

از امروز محدودیت‌ها در شهرهای قرمز و نارنجی اجرا می‌شود، درحالی‌که پس از اعمال سیاست‌های نادرست، شاهد افزایش تعداد ابتلا و بستری افراد مبتلابه بیماری کرونا بودیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش