یک بیمارستان در زیمبابوه برای هر فریادی که یک مادر باردار قبل و هنگام زایمان سر دهد پنج دلار عوارض می گیرد.
کد خبر: ۵۷۹۴۶۳
5 دلار عوارض برای هر فریاد مادر باردار

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از واشنگتن پست، در حال حاضر که جهان چشم به بیمارستان سنت مری لندن دوخته است جایی که کیت میدلتون در انتظار به دنیا آوردن « نوزادسلطنتی» است، در گوشه ای دیگر از جهان مادران باردار برای هر فریادی که از سر درد می کشند باید پنج دلار عوارض بدهند.

سازمان شفافیت بین المللی با انتقاد از بیمارستان های زیمبابوه در گزارشش نوشته است که این پول به بهانه اینکه هر ناله مادر باردار به منزله هشدار غلط برای زایمان است، دریافت می شود.

همچنین ، بیمارستان های زیمبابوه برای پذیرش زنان مادر مبلغ 50 دلار مطالبه می کنند. در حالی که  متوسط درآمد سالیانه در این کشور 150 دلار است. به دلیل این عوارض و هزینه های گزاف زایمان اغلب زنان باردار فاقد امکانات برای رفتن به بیمارستان بوده و ناگزیر در شرایطی اسفبار از نظر بهداشتی در خانه کودک خود را به دنیا می آورند.

در برخی موارد که زنان باردار به بیمارستان های زیمبابوه مراجعه می کنند تا زمانی که خانواده شان هزینه زایمان را نپردازند مانند گروگان در بیمارستان باقی می مانند.

به گزارش سازمان ملل متحد هر روز دستکم هشت زن هنگام زایمان در زیمبابوه جانش را از دست می دهد. زیمبابوه یکی از فقیرترین و فاسدترین کشورهای جهان محسوب می شود. در میان ادارات دولتی زیمبابوه  پلیس، دادگستری ثبت احوال و اسناد از رشوه خوارترین سازمان های دولتی هستند. مترجم: بهرام افتخاری.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها