jamejamonline
استانها عمومی کد خبر: ۵۷۶۲۰۲   ۱۲ تير ۱۳۹۲  |  ۱۲:۴۲

مدیرکل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: مدارس برکت به عنوان هدیه رهبر معظم انقلاب همچون نگینی در مناطق محروم استان اردبیل می درخشد.

مدارس برکت، نگین درخشان مناطق محروم استان اردبیل

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، مهندس یاور وحدتی پور گفت: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تاکنون دو مدرسه شامل شش کلاس درس در محروم ترین نقاط استان اردبیل احداث کرده است.

وی معتقد است تراکم دانش آموزی بالا و مرزی بودن این منطقه از نکاتی است که ساخت مدرسه در استان اردبیل را ضروری می کند.

وحدتی پور افزود: یکی از مدارس برکت در روستای مرادلوی بیله سوار در سال 90 و مدرسه برکت 72 تن شهدای کربلا در سال 91 افتتاح شده است.

مدیر کل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل اظهارداشت: اعتبار این دو پروژه سه میلیارد و 840 میلیون ریال بوده و زیربنای این پروژه ها 560 متر مربع است.

وی افزود: در حال حاضر چهار پروژه در قالب 12 کلاس درس در مقاطع ابتدایی و یک پروژه سه کلاسه در مقطع راهنمایی در دست تاسیس است.

وحدتی پور در مورد ضرورت ساخت مدرسه در این استان توسط بنیاد برکت، گفت: استان اردبیل به علت محروم و روستایی بودن و تراکم بالای دانش آموز نیازمند ساخت مدرسه است. بخشی از نیاز استان به مدرسه سازی با اعلام نیاز این استان و تاییدیه اداره کل آموزش و پرورش، توسط بنیاد برکت تامین اعتبار، احداث و برطرف شده است.

وی در مورد ارزیابی پروژه های مدرسه سازی، اظهارداشت: با توجه به اینکه این مدارس هدیه مقام معظم رهبری به استان اردبیل بوده، مورد توجه اهالی خصوصا مرزنشینان غیور قرار گرفته است، این مدارس به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با نماد بنیاد برکت، همچون نگینی در مناطق محروم این استان میدرخشد.

براساس دستور رهبر معظم انقلاب توجه ویژه به ایجاد و توسعه فضاهای آموزشی به عنوان مکمل فعالیت های کار آفرینی در روستاها و مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور، از سال 86 در دستور کار بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) قرارگرفته است.

مدرسه سازان بی نام این بنیاد تلاش دارند براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی ساخت هزار مدرسه در 1000 روستا و منطقه محروم کشور را به تناسب نیاز، محقق سازند.

بنیاد برکت برنامه ریزی و انعقاد قرارداد برای ساخت 1421 کلاس درس در قالب 323 مدرسه را در روستاهای محروم 30 استان کشور انجام داده است و اهداف پیش بینی شده در این طرح با سرعت عملی جهادگونه توسط مدرسه سازان بی نام این بنیاد دنبال شده است بطوریکه تاکنون 209 مدرسه برکت توسط این بنیاد در مناطق محروم کشور تاسیس شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برای حذف موانع سرمایه گذاری در آذربایجان غربی،
مدیرانی جسور و تحول گرا وارد کارزار خواهند شد ؟

برای حذف موانع سرمایه گذاری در آذربایجان غربی، مدیرانی جسور و تحول گرا وارد کارزار خواهند شد ؟

" آذربایجان غربی به عنوان بستری مناسب برای سرمایه گذاری، یکی از امن ترین استان های کشور است " این شاید شاه بیت سخنرانی سال های اخیر مسئولان ملی و استانی در شمال غربی ترین استان کشور باشد .

رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.

نیازمندی ها