اول تیر ؛ آغاز نام نویسی مدارس در تهران

دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش شهر تهران گفت: نام نویسی در مدارس پایتخت ، اول تیر آغاز می شود.
کد خبر: ۴۰۸۹۶۶

جواد مرتضی زاده در مصاحبه با واحد مرکزی خبر افزود: زمان نام نویسی مدارس از ساعت 8 و 30 دقیقه صبح تا 13 روزهای دوشنبه و چهارشنبه تا پایان شهریور تعیین شده است.

وی گفت: دانش آموزان در همه پایه های تحصیلی به شکل اینترنتی نام نویسی می‌شوند و در میان پایه ها نیازی به اقدام اولیا دانش آموزان در مدارس نیست و مسئولان مدارس به شکل خودکار دانش آموزان را ثبت نام می کنند.

مرتضی زاده افزود: در پایه های ورودی مقاطع نیز بر اساس نشانی محل سکونت و تقسیم بندی ستاد ثبت نام مناطق ، دانش آموزان باید از طریق سایت اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران با درج کد ملی خود ، نام نویسی کنند.

رئیس بازرسی و ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش وپرورش شهر تهران همچنین گفت: بازرسان این اداره با حضور در مدارس بر روند نام نویسی نظارت و با تخلفات احتمالی برخورد قانونی می کنند.

وی با اشاره به ابلاغ شیوه نامه ثبت نام به مدارس ابراز امیدواری کرد مدیران مدارس مانند سال های گذشته طبق این شیوه نامه اقدام کنند.

مرتضی زاده گفت: البته نظارت بر نام نویسی در مدارس غیردولتی از چندی قبل آغاز شده است زیرا در برخی از این مدارس ، آزمون ورودی برگزار شده است و دانش آموزان پیش ثبت نام شده اند.

وی با اشاره به اجرای مقدمات نظارت بر نام نویسی در مدارس دولتی افزود: در این بخش نیز نظارت بر تشکیل ستادهای ثبت نام در مناطق آموزش و پرورش آغاز شده است.

مرتضی زاده برگزاری جلسات مختلفی برای ناظران ثبت نام را از دیگر اقدامات دانست و اضافه کرد: برنامه ناظران به آنان ارائه شده است و هر یک از ناظران می دانند تا پایان تابستان از چه تعداد و کدام مدارس باید بازدید کنند.

وی گفت: حدود 10درصد ظرفیت ثبت نام هر مدرسه به عنوان سهمیه قبولی های شهریور در نظر گرفته شده است و دانش آموزانی که در امتحانات خرداد قبول نشده و ثبت نام نکرده اند هیچ نگرانی برای نام نویسی نداشته باشند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها