jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۵۷۷۶۵   ۱۰ بهمن ۱۳۸۶  |  ۱۵:۲۷

در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر در بخش تجلیل از پروانه معصومی ، فیلمی که عزیز ساعتی درباره این بازیگر ساخته است ، به نمایش درمی آید.

معصومی درباره مراسم تجلیلی که برای او در جشنواره فیلم فجر در نظر گرفته اند، به ایسنا گفت : فهمیدم زمانه ای است که قدر آدم ها را بیشتر می دانند. این بازیگر درباره این که اگر قرار باشد، سیمرغ ویژه ای را که در مراسم افتتاحیه دریافت می کند به کسی هدیه کند، آن را به چه کسی می دهد، گفت : اگر ناصر تقوایی قبول کند، دوست دارم سیمرغ را به او اهدائ کنم .

پروانه معصومی اولین بازیگر بعد از انقلاب اسلامی است که جایزه بازیگری بهترین زن را برای فیلم «گل های داوودی » از جشنواره فیلم فجر دریافت کرد. او در ششمین جشنواره فجر هم برای بازی در فیلم های «جهیزیه ای برای رباب » و «شکوه زندگی »، دومین جایزه بازیگری اش را دریافت کرده است . البته در آن زمان به برگزیدگان سیمرغ نمی دادند.

معصومی در سال 1323در تهران متولد شد و تحصیلاتش را در رشته زبان های خارجی (فرانسه ، انگلیسی ، آلمانی ) به پایان برد و در رشته حقوق سیاسی نیز تحصیلاتش را ناتمام گذاشت . او فعالیت خود را از سال 51با بازی در فیلم «بیتا» ساخته هژیر داریوش آغاز کرد و این فعالیت را تا به امروز ادامه داده است .

از جمله فیلم های این بازیگر می توان به «رگبار»، «غریبه و مه »، «کلاغ »، «گل های داوودی »، «آشیانه مهر»، «ناخدا خورشید»، «خارج از محدوده »، «جهیزیه ای برای رباب »، «شکوه زندگی »، «شناسایی » و «ترنج » اشاره کرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها