رئیس جمهور: مزایای عضویت رسمی ایران در شانگهای در تاریخ ماندگار خواهد شد
به عنوان یکی از اعضای اصلی سازمان همکاری شانگهای؛

رئیس جمهور: مزایای عضویت رسمی ایران در شانگهای در تاریخ ماندگار خواهد شد

وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فونیکس چین:

یکی از موضوعات مورد توجه ما در سازمان شانگهای تمرکز بر صلح و امنیت جهانی است

وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد: یکی از موضوعات مورد توجه ما در سازمان همکاری‌های شانگهای تمرکز بر صلح و امنیت جهانی است.
کد خبر: ۱۴۱۴۹۰۹

به گزارش جام جم آنلاین، حسین امیرعبداللهیان در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فونیکس چین با اشاره به عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای در بخشی از صحبت‌های خود گفت: لازم می‌دانم که همکاری‌های دولت چین از جمله رئیس‌جمهور محترم این کشور برای کمک کردن جهت تکمیل عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای تشکر و قدردانی کنم.

این دیپلمات عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: من فکر می‌کنم به موازات همکاری‌های راهبردی تهران و پکن، عضویت تهران در سازمان همکاری‌های شانگهای یک ظرفیت فزاینده و نیرومند را فراهم کرده که بصورت چندجانبه ایران و چین بتوانند همکاری‌های خود را در حوزه‌های مختلف گسترش دهند.

وزیر امور خارجه ایران با تاکید بر اینکه یکی از موضوعات مورد توجه ما در سازمان همکاری‌های شانگهای تمرکز بر صلح و امنیت جهانی است، گفت: با توجه به موقعیت‌های ژئوپولیتیک، ژئواستراتژیک و ژئواکونومیک ایران ما تلاش داریم که بتوانیم از این ظرفیت‌ها با توجه به عضویت در سازمان شانگهای به خوبی استفاده کنیم و این توانمندی‌ها را در سازمان‌هایی چون سازمان شانگهای، بریکس و اتحادیه ارواسیا به اشتراک بگذاریم.

وی همچنین تصریح کرد: امیدواریم که با تقویت سازمان همکاری‌ های شانگهای بتوانیم به تحقق چندجانبه‌گرایی در جهان و دوری از یکجانبه‌گرایی کمک کنیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها