بیش از ۸۱.۶ میلیون آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ هستند

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان (+جدول)

مجموع آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در جهان تاکنون به ۴۸۳ میلیون و ۸۰۵ هزار و ۱۲ نفر رسیده و تاکنون مرگ شش میلیون و ۱۵۲ هزار و ۷۴ نفر نیز بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۱۷ میلیون و ۹۶۵ هزار و ۴۲۶ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.
کد خبر: ۱۳۵۹۹۶۶

به گزارش جام جم آنلاین، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۱.۶ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کرونا در برزیل هم از ۲۹.۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۵۹ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود.

پس از آن هند با بیش از ۵۲۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۶۷ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۵ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول به‌روز شده پاندمی جهانی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۱,۶۵۸,۹۷۳ ۱,۰۰۴,۲۴۴
۲ هند ۴۳,۰۲۱,۹۸۲ ۵۲۱,۰۹۸
۳ برزیل ۲۹,۸۵۲,۳۴۱ ۶۵۹,۰۱۲
۴ فرانسه ۲۵,۰۵۹,۰۲۸ ۱۴۱,۸۲۱
۵ انگلیس ۲۰,۹۰۵,۵۱۵ ۱۶۴,۶۷۱
۶ آلمان ۲۰,۴۶۵,۰۷۲ ۱۲۹,۱۰۶
۷ روسیه ۱۷,۷۸۳,۸۴۳ ۳۶۷,۶۸۶
۸ ترکیه ۱۴,۸۱۵,۰۴۱ ۹۷,۸۶۱
۹ ایتالیا ۱۴,۳۹۶,۲۸۳ ۱۵۸,۸۷۷
۱۰ کره جنوبی ۱۲,۳۵۰,۴۲۸ ۱۵,۴۲۳

 

همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۱۵۴ هزار و سه مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۶۳ مورد فوت ناشی از بیماری کرونا در حال حاضر در رتبه پانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، آلمان، روسیه، ترکیه، ایتالیا، کره جنوبی، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ایران، ژاپن، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، استرالیا، مالزی، رژیم صهیونیستی، بلژیک، جمهوری چک، اتریش، آفریقای جنوبی، فیلیپین، تایلند، پرو، پرتغال، شیلی، کانادا و سوئیس نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید ۱۹ که تاکنون در ۲۲۵ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها