jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۴۳۲۳۶   ۲۷ مهر ۱۴۰۰  |  ۱۷:۴۶

یک مشاور صنایع در حوزه سلامت، ایمنی و محیط زیست در گفتگو با جام جم از شیوع ناتوانی های مرتبط با شرایط اسکلتی عضلانی در دهه های آینده می گوید

نسل های بعدی با عضلات خسته و بیمار!

نشستن وکار با صفحه نمایش به میزان بیش از سه ساعت در روز با افزایش خطر بروز مشکلات و درد گردن همراه است. در واقع افزایش زمان نشستن منجر به مشکلات متعددی در سلامتی می شود.

دکتر احمد یاری، مدرس دانشگاه و مشاور صنایع در حوزه سلامت، ایمنی و محیط زیست ( HSE ) در گفتگو با جام جم با بیان این مطلب افزود: تقریباً 1.71 میلیارد نفر در سراسر جهان دارای بیماری های اسکلتی عضلانی هستند و در میان اختلالات اسکلتی عضلانی، کمردرد با شیوع 568 میلیون نفر بیشترین بار را ایجاد می کند.

نسل های بعدی با عضلات خسته و بیمار!

وی با تاکید بر اینکه شرایط اسکلتی عضلانی مهمترین عامل ناتوانی در سراسر جهان است و کمردرد تنها علت اصلی ناتوانی در 160 کشور است، اظهار داشت: شرایط اسکلتی عضلانی تحرک و مهارت را به میزان قابل توجهی محدود می کند که منجر به بازنشستگی زودهنگام از کار، سطوح پایین رفاه و کاهش توانایی مشارکت در جامعه می شود. متاسفانه ناتوانی مرتبط با شرایط اسکلتی عضلانی در حال افزایش است و پیش بینی می شود که در دهه های آینده همچنان افزایش یابد. بر اساس توصیه های سازمان بهداشت جهانی، همه افراد برای زندگی سالم تر باید حداقل 150 دقیقه ورزش با شدت متوسط یا حداقل 75 دقیقه با شدت بالا در هفته انجام دهند.

پونه شیرازی - سلامت / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها