jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۹۸۷۶   ۱۱ مرداد ۱۴۰۰  |  ۱۸:۰۸

معاون درمان، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی:

کشور وارد بحران شدید کرونایی شده است

معاون درمان، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: متاسفانه کشور وارد بحران بسیار شدیدی شده و بسیاری از استان‌های بزرگ کشور در شرایط ناپایدار قرار دارند.

به گزارش جام جم آنلاین، قاسم جان بابایی در نشست با رئیس، معاونان و جمعی از مدیران دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این‌که استان خراسان رضوی به دلیل تردد و حضور مسافران در شرایط نامساعدی از نظر تعداد بیماران بستری و سرپایی قرار دارد، اظهار کرد: حتی اگر محدودیت‌هایی در ستاد ملی کرونا به تصویب برسد، ۱۰ تا ۱۴ روز زمان لازم است تا نتایج آن مؤثر باشد.

وی با بیان اینکه با استفاده از تجربه‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی باید مورد استفاده قرار بگیرد، ادامه داد: در حال حاضر مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حجم زیادی از بیماران مواجه شده‌اند و باید با استفاده از ظرفیت‌های درمانی و تجهیزاتی، خدمات به شکل مناسبی به بیماران ارائه شود.

معاون درمان، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر اینکه وزارت بهداشت، تأمین تجهیزات مورد نیاز بخش‌های بستری و مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد را در اولویت قرار داده است، خاطرنشان کرد: تأمین دستگاه‌های سی. تی. اسکن در بیمارستان‌های قائم (عج)، کامیاب، طالقانی، امداد و نجات جنوب و شهید هاشمی‌نژاد از جمله برنامه‌هایی است که از طریق وزارت بهداشت پیگیری خواهد شد همچنین مشکلات کمبود دارویی بیماران کرونایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز به طور جدی پیگیری می‌شود.

وی با بیان این‌که باید از تمام ظرفیت‌ها برای خدمات‌رسانی به بیماران به صورت سرپایی استفاده کرد تا از مراجعه مستقیم به مراکز درمانی جلوگیری شود، از بیمه سلامت خراسان رضوی خواست ویزیت بیماران سرپایی معادل بیمار بستری را قبول کند.

جان بابایی متذکر شد: تمام بیمارستان‌ها باید برای راه‌اندازی بخش سرپایی اقدام کنند تا خدمات به بیمارانی که نیاز به بستری دائمی در مراکز درمانی ندارند و تنها باید داروهای تزریقی را دریافت کنند، به شکل سرپایی ارائه شود.

وی با بیان این‌که در حال حاضر کشورمان در شرایط سختی از نظر همه‌گیری ویروس دلتا کرونا قرار دارد، خاطرنشان کرد: متأسفانه کشور وارد بحران بسیار شدیدی شده است و بسیاری از استان‌های بزرگ کشور در شرایط ناپایدار قرار دارند.

معاون درمان، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: می‌توان از ظرفیت کلینیک‌های بخش خصوصی و یا وابسته به سایر ارگان‌ها برای ارائه خدمات سرپایی به بیماران و تزریق داروهای ویژه کرونا استفاده کرد.

وی ادامه داد: بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد از ظرفیت خدمات‌رسانی مناسب به بیماران برخوردار هستند و نیازی به راه‌اندازی بیمارستان‌های صحرایی نیست.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها