title
تیم ملی فوتبال ایران در ششمین مسابقه از مقدماتی جام جهانی ساعت 21 دوشنبه به مصاف بحرین می رود.
کد خبر: ۱۳۱۹۳۴۰

به گزارش جام جم آنلاین، تیم ملی فوتبال ایران بعد از پیروزی 3 بر یک مقابل هنگ کنگ دوشنبه شب باید یکی از حساس ترین، سخت ترین و غیرمنصفانه ترین مسابقات مقدماتی در جام جهانی به مصاف بحرین می رود.

اگر کرونا نبود تیم ملی در تهران و با حضور تماشاگران به مصاف بحرین می‌رفت و شرایط مسابقه کاملا متفاوت بود اما اکنون با رای حیرت انگیز AFC بحرین که در بازی رفت میزبان بود در بازی برگشت هم میزبان تیم ملی است!

تیم ملی در بازی با هنگ کنگ نشان داد که از هماهنگی مطلوب و ایده آل به دور است که با توجه به نداشتن بازی تدارکاتی این مساله کاملا طبیعی به نظر می‌رسید. ما ستارگان بزرگی در تیم ملی فوتبال داریم که برخی از آنها مثل طارمی و آزمون در اروپا می درخشند با این حال در کمال تعجب این دو مهاجم خوب و ارزنده در بازی با هنگ کنگ نقش پر رنگی در برد تیم ملی نداشتند اما بازی با بحرین شرایط متفاوتی دارد.

تیم ملی با نقشه های تاکتیکی اسکوچیچ قطعا شرایط متفاوتی خواهد داشت و نسبت به بازی رفت به شکل دیگری بازی خواهد کرد.

در حال حاضر تیم بحرین با یک مسابقه بیشتر و 12 امتیاز صدرنشین گروه C است اما اگر تیم ملی بتواند بحرین را شکست بدهد گام بزرگی برای صعود از این مرحله سخت برداشته و 12 امتیازی می شود و با دو برد دیگر مقابل کامبوج و عراق صعود خود را از این مرحله قطعی می کند هرچند شکست دادن بحرین کار راحتی نیست.

در بازی رفت تیم بحرین با یک پنالتی مقابل ایران به پیروزی رسید و بعد از آن ملی پوشان هرچه زدند به در بسته خورد تا یک بر صفر بازنده شویم.

نکته حیرت انگیز از بازی دور رفت این است که بحرین مالکیت توپ را بیشتر از ما در اختیار داشت اما فقط سه موقعیت گلزنی به دست آورد ولی تیم ملی ما با 8 موقعیت گلزنی نتوانست حداقل بازی را به تساوی بکشاند.

بسیاری از کارشناسان معقتدند تیم ملی ما یک سر و گردن از بحرین بالاتر است اما همیشه بحرین ما را آزار داده است.

تیم ملی در صورت ارایه فوتبال با برنامه و پرهیز از حواشی خودساخته در میدان مسابقه می تواند ضمن جبران باخت دور رفت بیش از 50 درصد راه صعود را طی می کند.

قطعا ترکیب تیم ملی فوتبال نسبت به بازی با هنگ کنگ تغییراتی خواهد داشت اما شاکله اصلی تیم را همان نفرات تشکیل خواهند داد.

ضمن اینکه باید در خط دفاعی هوشیار بازی کنیم و شش دانگ مراقب بازیکنان بحرین به ویژه در محوطه هجدهم قدم باشیم تا به راحتی پنالتی را به حریف تقدیم نکنیم.

دوشنبه عراق هم به مصاف تیم کامبوج می رود که بردش مقابل این تیم کاملا قابل پیش بینی است.

جدول گروه C

1- بحرین 12 امتیاز

2- عراق 11 امتیاز

3- ایران 9 امتیاز

4- هنگ کنگ 5 امتیاز

5- کامبوج یک امتیاز

منبع: فارس

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها