jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۱۲۸۴۹۰۰   ۱۴ آبان ۱۳۹۹  |  ۰۹:۵۷

رییس فدراسیون ناشنوایان از برگزاری مسابقات انتخابی المپیک در رشته های بسکتبال و فوتبال از ۱۸ تا ۲۹ اسفند در مالزی خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، مهران تیشه گران اظهار کرد: طی نامه ای که از کنفدراسیون آسیا دریافت کردیم مسابقات انتخابی المپیک ناشنوایان در رشته های بسکتبال و فوتبال ۱۸ تا ۲۹ اسفند در مالزی برگزار می شود که حضورمان در فوتبال قطعی است، اما در بسکتبال هنوز مشخص نیست شرکت کنیم یا خیر؟

 

وی گفت: در انتخابی المپیک از آن جا که در فوتبال، ۴ تیم برتر سهمیه را دریافت می کنند ما مشکلی برای دریافت سهمیه نداریم، اما در بسکتبال چون تنها به ۲ تیم از آسیا سهمیه تعلق پیدا می کند، وضعیت ما برای کسب سهمیه مشخص نیست و باید شرایط را ارزیابی کنیم و با نظر رییس انجمن و کادر فنی تصمیم خواهیم گرفت که تیم بسکتبال را به انتخابی المپیک اعزام کنیم یا خیر؟


تیشه گران خاطرنشان کرد: برای حضور در انتخابی المپیک باید زودتر مجوز برگزاری اردوی خود را در هر دو رشته از ستاد ملی مبارزه با کرونای وزارت ورزش دریافت کنیم تا نسبت به برگزاری اردوها اقدامات لازم را انجام دهیم‌. البته تا آخر آبان فرصت داریم تا به کنفدراسیون آسیا برای شرکت در انتخابی اعلام آمادگی کنیم.

 

اعزام تیم ملی فوتبال ناشنوایان به انتخابی المپیک


وی در پایان در خصوص راه اندازی ووشوی ناشنوایان افزود: طی تفاهمنامه ای که با رییس فدراسیون ووشو داشتیم قرار بر این شد که ابتدا در بحث ورزش همگانی این رشته بعد از کرونا فعالیت های خود را شروع کنیم و سپس با بررسی وضعیت نسبت به تعداد علاقه مندان این رشته و حضور موفق در بخش همگانی با همکاری فدراسیون ووشو، کم کم در بخش قهرمانی نیز ورود پیدا کنیم و با نامه نگاری با فدراسیون های آسیایی و جهانی شرایط حضور ورزشکاران ناشنوا در بازیهای آسیایی و جهانی را نیز فراهم کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیامی که دربی برای فوتبال ایران داشت

پیامی که دربی برای فوتبال ایران داشت

امیر حاج‌رضایی کارشناس فوتبال درباره دربی اخیر پایتخت یادداشتی را در اختیار روزنامه جام جم قرار داده و این مسابقه را تجزیه و تحلیل کرده است. یادداشت این کارشناس را در ادامه بخوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر