سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران

ریزش آوار بر سر ۳ کارگر در محل گودبرداری شده

سخنگوی سازمان آتش نشانی مشهد

فروریختن ساختمان ۲ طبقه در مشهد

ساختمان مسکونی ۲ طبقه در خیابان پورسینای مشهد فرو ریخت و به ۱۰ واحد مسکونی خسارت وارد شد.
کد خبر: ۱۲۸۳۲۱۱
به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، آتشیار رضا حیدری افزود: در پی اعلام حادثه ریزش کامل ساختمان مسکونی دو طبقه، آتش نشانان و نجاتگران چند ایستگاه به همراه تجهیزات ویژه به محل حادثه اعزام شدند.
 
فروریختن ساختمان ۲ طبقه در مشهد
وی ادامه داد: هم اکنون نیرو‌های امدادی در حال عملیات آواربرداری برای یافتن محبوس شدگان احتمالی هستند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی مشهد گفت: طبق گفته ساکنان محل، سه نفر به احتمال فراوان داخل ساختمان بودند که عملیات کاوش برای نجات آن‌ها ادامه دارد.
 
وی افزود: براساس بررسی‌های اولیه فروریختن این ساختمان به دلیل انفجار رخ داده، اما علت دقیق آن هنوز مشخص نیست و به بررسی‌های بیشتری نیاز دارد.
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، مرکز خراسان رضوی، آتشپاد دوم مهدی رضایی سرپرست معاونت عملیات آتش‌نشانی شهر مشهد گفت: در پی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر انفجار توام با آوار در یک منزل مسکونی ۲ طبقه و گرفتار شدن افراد در زیر خروارها خاک،ستاد فرماندهی بلافاصله گروههای نجات و پشتیبانی ایستگاه‌های ۶،۴۹،۱۵،۴۱ را به محل حادثه در خیابان پورسینا اعزام کرد.
وی افزود: با حضور آتش نشانان و نجاتگران آتش نشانی در محل مشخص شد،حجم انفجار توام با آوار به حدی بوده که ساختمان دو طبقه بصورت کامل فرو ریخته و افراد در زیر خروار ها خاک ناشی از ریزش آوار گرفتار شده که نجاتگران آتش نشانی ضمن رعایت نکات ایمنی و تثبیت اطراف اقدام به عملیات برای نجات این افراد کرده که خوشبختانه پس از دقایقی تلاش نفسگیر و طاقت فرسا آتش نشانان موفق شدند یک مرد و پسر بچه ۷ ساله و یک خانم میانسال را  نجات داده و از زیر آوار خارج و این افراد را برای سیر مراحل درمانی و انتقال به بیمارستان تحویل تکنسینهای اورژانس حاضر در محل دادند.
آتشپاد دوم مهدی رضایی گفت: علت دقیق این حادثه توسط کارشناسان مربوطه در آتش نشانی مشهد در دست بررسی است و نیروهای امدادی پس از ارائه توصیه‌های ایمنی به مالکان منازل اطراف به ماموریت خود پایان دادند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها