jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۶۹۴۷ ۰۶ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان سینمایی معتقد است: حوزه فرهنگ، حوزه چراغ سبز و قرمز نیست، بلکه در این حوزه باید با گفت‌وگو و تعامل به نتیجه رسید.

محمدمهدی حیدریان روز شنبه در حاشیه بازدید از جشنواره فیلم سلامت در پردیس چارسو درباره امکان همکاری بیشتر صنوف سینمایی در جشنواره فیلم فجر گفت: در بخش‌هایی همچون بخش‌های فنی و هنری، صنوف جامع‌تر و بهتر می‌توانند نظر بدهند و قضاوت‌های این بخش‌ها باید به خود آنها واگذار شود و ما نیز این مسئولیت را به آنها واگذار می‌کنیم.

او ادامه داد: این‌که کجا و چگونه این قضاوت صورت بگیرد در آینده مشخص می‌شود، اما اگر در جشنواره فیلم فجر تصمیم بر این امر گرفته شود، قطعا همین مسیر را می‌رویم. اگر بنا باشد این قضاوت به جشن خانه سینما منتقل شود یا این‌که فقط اکتفا به جشن خانه سینما بشود؛ باز هم همین مسیر را می‌رویم.

او در پاسخ به این‌که گاهی در برخی جشن‌ها که مستقیم به سازمان سینمایی مرتبط نیست اتفاقاتی می‌افتد و نتیجه آن اتفاقات کل سینما و سازمان سینمایی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، گفت: در این دوره از این ناحیه فشار کمتری وارد شد. زیرا ما اختیار و مسئولیت را با هم می‌دهیم و این مساله نیز در آینده شفاف‌تر می‌شود. یعنی اگر کسی متقاضی برگزاری جشن یا جشنواره‌ای است، باید همه مسئولیت‌های آن را قبول کند و از آن پس ما مدعی هستیم، زیرا وظیفه ما یک وظیفه نظارتی است و برای دوره بعدی هر جشن یا جشنواره‌ای را از نزدیک نظارت خواهیم کرد.

رئیس سازمان سینمایی در پاسخ به خبرنگار دیگری درباره شکل همکاری بیشتر سازمان سینمایی و سینماگران و خانه سینما گفت: برنامه کلان ما حرکت به سمت سپردن تصدیگری به بخش خصوصی است و تولی‌گری و سیاستگذاری در دولت انجام می‌شود. برخی نقش‌ها حاکمیتی است که دولت خودش آنها را برعهده می‌گیرد و ما هم در حوزه سینما آن را انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: آنچه به صنوف واگذار می‌شود مسائل صنفی و تشخیص‌ها و قضاوت‌های بین صنفی است و البته ما مرجع رسیدگی به شکایت‌ها خواهیم ماند برای آن که صنف خودش بخواهد مساله‌ای را تشخیص بدهد باید دستورالعمل‌های آن نوشته شود و ضابطه‌ای را پیش‌بینی کند که قطعا ما باید آن ضابطه را تائید ‌کنیم.

حیدریان در پاسخ به سوال دیگری درباره فعالیت شورای پروانه ساخت و نمایش و
رد شدن برخی فیلمنامه‌ها در این شورا گفت: وقتی می‌گوییم سپردن مسئولیت و اختیار با هم، این مساله درباره همه افراد است و این مساله درباره اعضای شورا نیز صدق می‌کند. یک عضو شورا اختیار دارد درباره یک اثر نظر بدهد. /
ایلنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر