jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۵۳۵۶۹   ۳۱ تير ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

همان‌طور که در بخش انفرادی رده سنی امید که از پنج وزن، چهار فینالیست داشتیم، پیش‌بینی کرده بودیم در رده سنی بزرگسالان هم از چهار فرصت سه فینالیست داشته باشیم.

اما نتایج در کومیته انفرادی بزرگسالان رضایت بخش نبود و فقط یک مدال برنز به دست آوردیم. این موضوع باید ریشه‌یابی شود که چرا نتایج در بخش انفرادی با وجود شایستگی بانوان کاراته‌کای ایران به این صورت رقم خورد. البته یکی دو مورد هم به‌دلیل غفلت بانوان در جریان مبارزات، مدال را از دست دادیم. به عنوان مثال فاطمه چالاکی در وزن 55 ـ کیلوگرم، در حالی مغلوب حریف ژاپنی خود شد که تا دو ثانیه پایانی مبارزه از حریفش پیش بود.

به لحاظ فنی نمی‌توان ایرادی به بانوان گرفت؛ زیرا طلای تیمی گویای آمادگی بالای آنهاست. دو نفر از اعضای کومیته تیمی ژاپن مدال طلای وزن خود را کسب کرده بودند اما مغلوب بانوان ایرانی شدند. به نظرم بانوان در مبارزات انفرادی حریفان را دست‌کم گرفته بودند، به همین دلیل پیش از مسابقات کومیته تیمی به خودشان آمدند و با یک مدال خوشرنگ جبران کردند.

پگاه زنگنه

مربی تیم ملی کاراته بانوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر