jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۰۹۶۵۲   ۱۸ اسفند ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان گفت: نفوذ آب شور دریا به آبخوان دشت میناب، یک تهدید جدی است.

ناصر حیدریپوری در گفت‌وگو با مهر عنوان کرد: غیر از پدیده فروچاله‌ها و نشست زمین، احتمال تهدید جدیتری، آبخوان دشت میناب را تهدید می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ناحیه مرکزی دشت میناب، فاصله کوتاهی با دریا دارد. بافت زمین در دشت میناب، تغییرات جدی داشته و شاهد پدیدآمدن فروچاله‌ها و فرونشست زمین بودیم، ولی آسیب جدیتری هم دشت میناب را تهدید می‌کند. با توجه به بافت زمین احتمال نفوذ آب شور از دریا به آب شیرین دشت میناب وجود دارد. وی اظهار کرد: با توجه به وجود دشت شمیل در شمال دشت میناب در صورت نفوذ آب دریا به آب‌های شیرین آبخوان دشت میناب، سایر دشت‌های همجوار با خطر نابودی روبه رو خواهند بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر