سرا - پیشخوان سرا - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

پیشخوان سرا
واکاوی تاثیرپذیری افراد از رسانه

واکاوی تاثیرپذیری افراد از رسانه

۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۷

انسان‌ها همواره از عوامل محیطی چه دوست و هم‌صحبت و چه فیلم و ابزار بصری و مجله و روزنامه وعکس ثابت و متحرک تاثیرپذیری غیرقابل انکار دارند. در بسیاری از اوقات یک فرد بدون دقت و توجه، حرف‌زدن و تکیه‌کلام حتی لهجه هم‌صحبت خود را پذیرفته و رفته‌رفته در ضمیرش نهادینه می‌شود.

ازدواج غیر‌حضوری

ازدواج غیر‌حضوری

۲۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۲

گاهی وقت‌ها شما نیمه گمشده خود را در جایی دیگر پیدا می‌کنید و این نیمه کیلومترها از شما فاصله دارد. با وجود این شما و نیمه گمشده‌تان تصمیم دارید با هم ازدواج کنید، حتی اگر هزاران کیلومتر بین شما فاصله‌ باشد!

میزبانی با طعم تبلیغ اسلام و پوشش

میزبانی با طعم تبلیغ اسلام و پوشش

۲۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳

استفاده از حجاب برای جلب توریست و تبلیغ اسلام، ایده‌ای است که قطری‌ها در میزبانی از بازی‌های جام‌جهانی ۲۰۲۲ از آن بهره گرفتند و بازتاب‌های گسترده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی داشت. زنان و دختران غیرمسلمانی که شاید هیچ‌گاه سر و موهای خود را نپوشانده بودند و حالا با پیشنهاد استفاده از پوشش و تجربه حجاب مواجه می‌شدند.

نکات مهم تهویه فضاهای بسته و کاهش انتقال کروناویروس

نکات مهم تهویه فضاهای بسته و کاهش انتقال کروناویروس

۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۶

یک متخصص بهداشت حرفه‌ای با بیان اینکه راه انتقال ویروس کووید ۱۹ از طریق هوا و یا انتقال هوابرد آن به تایید رسیده است؛ با تاکید بر نقش کلیدی تهویه مناسب در کاهش احتمال انتقال بیماری؛ نکاتی را در رابطه با چگونگی تهویه در محیط‌های بسته مختلف همچون ادارات، منازل، بیمارستان‌ها و وسایل حمل و نقل عمومی؛ به خصوص در فصول سرد سال مطرح کرد.

مهم ترین خاصیت زعفران و اصلی ترین عوارض آن

زعفران ، ادویه طلایی با تاریخچه 3هزار ساله دارویی و خواص متعددی است

مهم ترین خاصیت زعفران و اصلی ترین عوارض آن

۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۸

زعفران دارای خواص دارویی بی شماری است و از آن به عنوان یک ادویه طلایی نام برده می شود، البته خواص زعفران برای سلامت بدن و درمان و زیبایی هم بسیار فوق العاده است.

گوشت گاو عامل ابتلا به ۱۶ بیماری

۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۶:۱۵

ابوعلی‌سینا ۱۶ بیماری مهلک را به مصرف «گوشت گاو و گوساله» مرتبط می‌داند؛ مصرف گوشت گاو و گوساله عامل مرگ‌های ناگهانی به سبب انسداد و صعود بخار غلیظ به سوی قلب و مغز است.

یک متخصص پوست و مو عنوان کرد:

صابون های اسیدی راهی برای درمان پوست آکنه ای

۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۰

یک متخصص پوست و مو گفت: کسانی که پوست آکنه ای دارند، باید از صابون های اسیدی استفاده کنند زیرا استفاده از این نوع صابون، تا حدودی به درمانشان کمک می کند.

تغذیه در روزهای ترک سیگـار

۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۶

بسیاری از افراد سیگاری بارها تصمیم به ترک سیگار می‌گیرند و هر بار بعد از گذشت مدتی باز هم احساس نیاز به مصرف سیگار پیدا می‌کنند.

غذاهایی برای افزایش باروری +عکس

۰۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۰

زمانی که شما تمایل به باردار شدن دارید ضروری نیست که حتماً ماده غذایی خاصی را حذف کنید. در عوض غذاهایی هستند که مصرف آن‌ها بدن شما را در شرایط حساس و تحریک‌پذیر برای بارداری نگه می‌دارد.

نیازمندی ها