سرا - پیشخوان سرا - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

پیشخوان سرا
نکات مهم تهویه فضاهای بسته و کاهش انتقال کروناویروس

نکات مهم تهویه فضاهای بسته و کاهش انتقال کروناویروس

۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۶

یک متخصص بهداشت حرفه‌ای با بیان اینکه راه انتقال ویروس کووید ۱۹ از طریق هوا و یا انتقال هوابرد آن به تایید رسیده است؛ با تاکید بر نقش کلیدی تهویه مناسب در کاهش احتمال انتقال بیماری؛ نکاتی را در رابطه با چگونگی تهویه در محیط‌های بسته مختلف همچون ادارات، منازل، بیمارستان‌ها و وسایل حمل و نقل عمومی؛ به خصوص در فصول سرد سال مطرح کرد.

مهم ترین خاصیت زعفران و اصلی ترین عوارض آن

زعفران ، ادویه طلایی با تاریخچه 3هزار ساله دارویی و خواص متعددی است

مهم ترین خاصیت زعفران و اصلی ترین عوارض آن

۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۸

زعفران دارای خواص دارویی بی شماری است و از آن به عنوان یک ادویه طلایی نام برده می شود، البته خواص زعفران برای سلامت بدن و درمان و زیبایی هم بسیار فوق العاده است.

گوشت گاو عامل ابتلا به ۱۶ بیماری

۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۶:۱۵

ابوعلی‌سینا ۱۶ بیماری مهلک را به مصرف «گوشت گاو و گوساله» مرتبط می‌داند؛ مصرف گوشت گاو و گوساله عامل مرگ‌های ناگهانی به سبب انسداد و صعود بخار غلیظ به سوی قلب و مغز است.

یک متخصص پوست و مو عنوان کرد:

صابون های اسیدی راهی برای درمان پوست آکنه ای

۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۰

یک متخصص پوست و مو گفت: کسانی که پوست آکنه ای دارند، باید از صابون های اسیدی استفاده کنند زیرا استفاده از این نوع صابون، تا حدودی به درمانشان کمک می کند.

تغذیه در روزهای ترک سیگـار

۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۶

بسیاری از افراد سیگاری بارها تصمیم به ترک سیگار می‌گیرند و هر بار بعد از گذشت مدتی باز هم احساس نیاز به مصرف سیگار پیدا می‌کنند.

غذاهایی برای افزایش باروری +عکس

۰۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۰

زمانی که شما تمایل به باردار شدن دارید ضروری نیست که حتماً ماده غذایی خاصی را حذف کنید. در عوض غذاهایی هستند که مصرف آن‌ها بدن شما را در شرایط حساس و تحریک‌پذیر برای بارداری نگه می‌دارد.

جام خوراک

10 دلیل برای طلاق شکر!

۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۲

مصرف مقادیر بالای شکر در رژیم غذایی ایده مناسبی برای ادامه یک زندگی سالم نیست. اگر بدانید پس از مصرف شکر بدنتان چه واکنشی نشان می‌دهد، بدون شک شکر را در فهرست مواد غذایی ممنوعه قرار می‌دهید.

باید و نباید‌های تغذیه‌ای مبتلایان به ام‌اس

۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۱

ام‌اس یکی از بیماری‌های التهابی و خودایمنی سیستم عصبی مرکزی است که طی آن دسته‌ای از سلول‌های ایمنی به اشتباه به پوشش و ساختمان سلول‌های عصبی (نورون) هجوم برده و با التهاب سیستم عصبی، سبب بروز علائم حسی و حرکتی با درجات خفیف تا شدید در مبتلایان می‌شود.

منوی غذایی ویژه هوای آلوده! +عکس

۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲

داستان آلودگی هوا در شهرهای بزرگ کشور به روایت‌های تکراری در تقویم سالانه ما بویژه در شهری مثل تهران تبدیل شده است.

نیازمندی ها