قهوه کمکی به تسکین علائم پارکینسون نمی کند

۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱

مطالعه جدید نشان می دهد کافئین ممکن است در بهبود قدرت حرکتی افراد مبتلا به بیماری پارکینسون سودمند نباشد.

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی در گفت و گو با جام جم آنلاین مطرح کرد

هشدارهایی مهم درباره کشتار دام خیابانی / سهمیه گوشت برای هیئت های مذهبی

۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی خبر داد: برای تکیه‌ها، هیات‌ها، مساجد و نیز حسینیه‌ها سهمیه‌ای از گوشت گرم گوسفندی، گوشت منجمد گوساله و مرغ در نظر گرفته شده است .

بیماری سلیاک چیست؟

۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۱

بیماری سلیاک یکی از جدی ترین اختلالات خودایمنی محسوب شده و قسمت های مختلف بدن - بویژه روده کوچک - را بدلیل ناتوانی بدن در جذب گلوتن، درگیر می کند.

امگا۳ به حفظ سلامت روده ها کمک می کند

۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۵

مطالعه جدید نشان می دهد مصرف امگا۳ به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم همراه با مواد خوراکی حاوی فیبر و پروبیوتیک می تواند موجب بهبود تنوع میکروبیوم های روده شود.

بی‌خوابی و روش‌های درمان اختلال خواب

۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵

بی‌خوابی از آن آشفتگی‌هایی است که تقریبا همه افراد درجاتی از آن را در مقطعی از زندگی خود تجربه می‌کنند. البته از نقطه‌نظر پزشکی، بی‌خوابی معمولا یک اختلال جدی نیست. ولی همین کمبود خواب می‌تواند روند طبیعی زندگی ما را به هم بریزد و با ایجاد خواب آلودگی روزانه، به عملکرد ضعیف در مدرسه یا کار منجر شود و خطر ابتلا به حوادث را افزایش دهد.

ارتباط پسوریازیس شدید با خطر مرگ زودهنگام

۱۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱

تحقیق جدید نشان می دهد افراد مبتلا به بیماری پوستی پسوریازیس دو برابر بیشتر از افراد سالم در معرض مرگ زودهنگام هستند.

عوارض خطرناک گرمازدگی / لباس رنگ روشن بپوشید

۱۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰

یک متخصص داخلی گفت: اگر به فرد گرمازده آب و مایعات و آبمیوه برسانیم و قبل از آن او را به جای خنک منتقل کنیم، بهبود می‌یابد.

جام‌جم از رواج درمان‌های غیرمعمول از سوی سودجویان گزارش می‌دهد

فضای مجازی دکان دکترهای قلابی

۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۸

روایت آنهایی است که یک‌شبه دکتر می‌شوند، نسخه می‌پیچند و برای خودشان، دفتر و دستکی راه می‌اندازند. نسخه‌هایشان هم حسابی خاص است و در فضای مجازی و غیرمجازی جولان می‌دهند.

کلید درمان مغز استخوان‌ معیوب

۱۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۵

این روزها در فضای مجازی گاهی اطلاعیه‌هایی منتشر می‌شود از این که کودکی به علت ابتلا به نوعی بیماری صعب‌العلاج خون به پیوند مغزاستخوان نیاز پیدا کرده است. در ادامه از افرادی با نوع گروه خونی خاصی دعوت می‌شود با والدین او تماس بگیرند و داوطلب اهدای مغزاستخوان شوند.

سیگار، ناتوانی جنسی می آورد

۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳

همه ما مضرات سیگار برای بدن را می‌دانیم. مواد شیمیایی درون سیگار به دیواره‌های رگ‌های خونی آسیب زده و عملکرد آنها را مختل می‌کند. این مواد شیمیایی می‌تواند به قلب، مغز، کلیه‌ها و بافت‌های دیگر در سراسر بدن آسیب برساند. با ترک سیگار رگ‌های خونی بهبود یافته و سلامت و عملکرد جنسی هم بهبود می‌یابد.

قبلی۵بعدی