ساحل آرامش برای دوران بازنشستگی

۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵

چند سال با بازنشستگی فاصله دارید؟ آیا شما هم مثل برخی افراد شاغل چرتکه به دست هستید و تعداد روزهای باقی مانده شغلی‌تان را محاسبه می‌کنید؟ دلیل این بی‌قراری، خستگی جسمی است یا آزردگی ناشی از نارضایتی شغلی؟ تا چه اندازه مشتاق اجرای برنامه‌های خود برای دوران بازنشستگی هستید؟

شکستگی لگن، بلای جان سالمندی

۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳

شکسته شدن لگن، داستان تلخی است که در زندگی بسیاری از سالمندان روایت می‌شود. زمین خوردن اگر از ارتفاع یا در تصادف رانندگی باشد، می‌تواند در جوانان باعث شکستگی استخوان‌ها شود ولی در افراد مسن، بویژه آنها که پوکی استخوان دارند حتی یک زمین‌خوردن ساده نیز ممکن است به شکستن استخوان سر فمور (فمور یا استخوان ران که بین لگن و ساق قرار دارد) و جراحی برای تعویض مفصل لگن بینجامد.

جام‌جم از مصرف بی رویه داروهای سرماخوردگی در فصل سرما گزارش می‌دهد

آنتی‌ بیوتیک مثل نقل و نبات

۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۱

وقتی از مرز اعتدال و استاندارد عبور کند، مصرف داروها نه‌تنها شفادهنده نیست، بلکه خودش به یک عامل مهم بیماری زا تبدیل می شود.

مشکلات شایع مثانه در زنان را بشناسید

۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۰

زنان ممکن است مشکلات مختلف مثانه را با افزایش سن تجربه کنند اما بسیاری از آنها معتقدند علائم شان به خاطر افزایش سن است و مشکل خود را پیگیری نمی کنند.

قهوه ریسک بیماری های کبدی را کاهش می دهد

۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶

طبق گزارش محققان، نوشیدن منظم سه یا پنج فنجان قهوه ریسک سرطان کبد و سیروز کبدی را کاهش می دهد.

فرار از کم‌خونی با غذای سالم

۰۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹

نمی‌دانید چرا همیشه احساس خستگی می‌کنید؟ ضربان قلب‌تان نامنظم است؟ در سرتان احساس سبکی می‌کنید و مدام سردرد دارید؟ دست‌ها و پاهایتان چه در زمستان و چه تابستان سرد است؟ این موارد ممکن است گاهی ناشی از کم‌خونی باشد.

آنچه پیش از عمل زیبایی بینی باید بدانید

۰۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸

قدیم‌ها اگر بینی نازیبایی در صورت داشتی،‌ همه می‌گفتند هر آنچه خدا داده، به صورتت می‌آید، به همان راضی باش؛ اما با رواج یافتن عمل زیبایی بینی طی دهه اخیر و تغییرات مثبتی که در بسیاری موارد، پس از انجام این نوع عمل زیبایی در چهره افراد ایجاد می‌شود، چنین نگرشی تغییر کرده است.

شایعات پزشکی

باورهای درست و غلط بوتاکسی

۰۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷

تزریق بوتاکس یکی از رایج‌ترین روش‌هایی است که برای از بین بردن چین و چروک صورت در دنیا انجام می‌شود و مانند دیگر روش‌های زیبا‌سازی‌ در ایران هم با استقبال زیادی مواجه شده است البته این روزها تزریق بوتاکس برای کاهش چین و چروک اطراف چشم یک خانم 44ساله حسابی خبرساز شده چون به چشم فرد آسیب جدی وارد شده است.

بذر چـاقی از کودکی کاشته می‌شود

۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۴

مصرف غذاهای سالم و در پیش گرفتن سبک زندگی سلامت‌محور، موضوعی است که فقط اختصاص به بزرگسالان ندارد و این سبک زندگی باید از کودکی در افراد نهادینه شود و توصیه می‌شود به کودکان در هر وعده غذایی مقدار کمی غذا داده شود و تعداد وعده‌های غذایی افزایش پیدا کند.

آسپرین دشمن سرطان دستگاه گوارش

۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۳

به گفته محققان، افراد در معرض خطر ابتلا به سرطان دستگاه گوارش می توانند با مصرف روزانه اسپرین این ریسک را کاهش دهند.

قبلی۳بعدی