استانها - کرمان - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

کرمان
برای رسیدن به دروازه تیم ملی فوتبال تلاش می کنم 

گفتگو با فروتن باقریان، دروازه بان جوان کرمانی شاغل در فوتبال اتریش:

برای رسیدن به دروازه تیم ملی فوتبال تلاش می کنم 

۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۶

فروتن باقریان، دروازه‌بان جوان و 23 ساله کرمانی با درخشش در لیگ دو فوتبال اتریش به دنبال کسب تجربه بیشتر در فوتبال اروپا و رسیدن به ارزوی خود برای دعوت به تیم ملی فوتبال است.

سخنگوی دولت: سفارت عربستان در تهران هفته آینده بازگشایی می‌شود

سخنگوی دولت: سفارت عربستان در تهران هفته آینده بازگشایی می‌شود

۲۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۵

سخنگوی دولت درباره عادی‌سازی روابط ایران و عربستان و بازگشایی سفارت عربستان در ایران طی هفته آینده گفت: یکی از نکات و نتایج دیپلماسی و سیاست همسایگی دولت سیزدهم توجه ویژه به ظرفیت‌های منطقه و تعاملات همسایگی است.

بهادری‌جهرمی: وزیر ‌خارجه عربستان به ایران می‌آید | احتمال بازگشایی سفارت عربستان‌

بهادری‌جهرمی: وزیر ‌خارجه عربستان به ایران می‌آید | احتمال بازگشایی سفارت عربستان‌

۲۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۴

سخنگوی دولت در پاسخ به سئوالی‌ درباره از سرگیری روابط ایران و عربستان و بازگشایی سفارت عربستان در ایران در هفته آینده گفت: وزیر امورخارجه عربستان به ایران تشریف می‌آورند و اقداماتی در این راستا خواهند داشت.

آغاز فصل جدید گردشگری ارگ‌ بم از نوروز ۱۴۰۲

آغاز فصل جدید گردشگری ارگ‌ بم از نوروز ۱۴۰۲

۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶

ارگ بم با ۲۵۰۰ سال قدمت یکی از نمادهای اصلی گردشگری ایران به‌شمار می‌آید. بنایی که ۱۹ سال پیش بر اثر زلزله‌ای مهیب ویران شد و بعد از آن دولت‌های زیادی آمدند و رفتند و قول بازسازی‌اش را دادند و به وعده خود عمل نکردند اما دولت سیزدهم که نشان داده برای اتمام پروژه‌های ناتمام و به‌خصوص پروژه‌های مرتبط با میراث فرهنگی و گردشگری برنامه ویژه‌ای دارد، در دور اول سفر هیات‌دولت به استان کرمان ۱۵میلیارد تومان برای بازسازی بناهای تاریخی بم به‌ویژه ارگ بم اختصاص داد و حالا مدیرکل میراث‌فرهنگی استان کرمان اعلام کرده در عید نوروز ۱۴۰۲ و با نورپردازی و آماده‌سازی ارگ جهت اسکان و پذیرایی از مسافران، شاهد فصل جدیدی از گردشگری پس از زمین‌لرزه در این منطقه خواهیم بود.

عاشقان سردار در بهشت کرمان

عاشقان سردار در بهشت کرمان

۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶

حدود ۱۰۹۰روز از شهادتش می‌گذرد و شهر کرمان خود را برای برگزاری مراسم سومین سالگرد آسمانی شدن او آماده می‌کند. در گوشه گوشه این شهر کویری که خاکش مدفن بزرگ‌ترین سردار جهان اسلام و جبهه مقاومت است، عکس‌ها و تمثال‌های بزرگمردی دیده می‌شود که از لحظه شهادتش به دستور یکی از منفورترین رئیس جمهورهای دنیا در بامداد ۱۳دی ۱۳۹۸ تاکنون نه‌فقط داغ دل دوستدارانش در این کره خاکی سرد نشده، بلکه ارادتمندان و عاشقانش ساعاتی مزار مطهرش را رها نکرده و قبر مطهر او در گلزار شهدای کرمان قبله آلام آنها بوده است.

کرمان زیبا؛ بدون سطل‌زباله

کرمان زیبا؛ بدون سطل‌زباله

۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰

تا به حال به شهر کرمان سفر کرده‌اید؟ اگر حتی برای یک‌بار مسافر این شهر بوده باشید، حتما هنوز عطر تاریخی را در خیابان‌ها و کوچه پس کوچه‌های آن حس می‌کنید. البته کرمان چند سال پیش با کرمان سال‌های اخیر بسیار متفاوت است؛ کرمان روزگار و دهه‌های گذشته، عمده مزیتش، بافت و آثار تاریخی آن بود که گردشگران زیادی را هم به سوی خود می‌کشاند.

بهشتی ناشناخته در دل کویر

استان تاریخی و کویری کرمان ظرفیت‌های بسیار متنوع و ارزشمندی در حوزه‌های مختلف دارد که همچنان برای مردم و مسؤولان ناشناخته مانده و کمکی به توسعه این منطقه نکرده است

بهشتی ناشناخته در دل کویر

۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹

از کرمان گفتن و نوشتن کار سختی است؛ از استانی که شاید بیشتر مردم فقط آن‌را به ارگ بم و پسته‌اش می‌شناسند اما به معنای واقعی، جهانی است فشرده‌شده در نیمه جنوب‌شرقی و نیمه کویری ایران. برای این ادعای‌مان سند هم داریم و آن این‌که در هر بخش که سراغ ظرفیت‌های این استان بروید، حرف اول یا دوم را می‌زند.

نیازمندی ها