فرماندار تهران با اشاره به عملیات جمع‌آوری متکدیان تهرانی از ابتدای هفته پیش‌رو گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد گدایان تهرانی درآمدی بین سه تا ۳۰ میلیون تومان دارند و شبکه‌های مختلف از آنها بیگاری کشیده و سود به جیب می‌زنند.
کد خبر: ۹۲۸۸۵۸
درآمد ۳۰ میلیون تومانی گدایان تهران

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، عیسی فرهادی فرماندار تهران در نشست برنامه ریزی طرح جمع آوری متکدیان تهران اظهار کرد: فرمانداری تهران با حمایت استاندار، شهرداری، بهزیستی، دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و دانشگاههای علوم پزشکی در ساختن تهران عاری از متکدی مصمم است.

وی افزود: براساس اقداماتی کارشناسی در روزها و ماههای گذشته، گدایان و سر تیم متکدیان تهران مشخص شده‌اند و برنامه‌ریزی برای غربالگری آنها به کمک شهرداری و بهزیستی فراهم شده است.

فرماندار تهران با بیان اینکه اجرای عملیات جمع آوری متکدیان تهران از روز شنبه با همکاری و حمایت مردم آغاز می‌شود، عنوان کرد: مردم بدانند که گدایان تهران براساس بررسیها بین سه تا سی میلیون تومان درآمد دارند و شبکه‌های مختلف از آنها بیگاری کشیده و سود به جیب می‌زنند.

فرهادی ادامه داد: بهترین کمک مردم به متکدیان عدم کمک به آنها است و مراکزی همچون موسسات خیریه، بهزیستی و کمیته امداد برای حمایت از نیازمندان واقعی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در این طرح، متکدیان نیازمند شناسایی شده و تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار می‌گیرند، گفت: بعد از غربالگری عده‌ای از متکدیان در اختیار شهرداری و اتباع بیگانه نیز در اختیار اداره اتباع قرار می‌گیرند.

فرماندار تهران با بیان اینکه عملیات جمع‌آوری متکدیان تهران درنشست قرارگاه جمع آوری متکدیان و جذب کودکان بی‌سرپرست با حمایت استاندار تهران کلید خورد، تاکید کرد: این قرارگاه روزانه کار خود را انجام می‌دهد؛ استاندار تهران نیز در جمع‌آوری متکدیان مصمم است و تاکید دارد در هنگام جمع‌آوری حرمت ها حفظ شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۴
سعید
-
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۵
۰
۰
كسی كه پولداشته باشه گدایی نمیكنه برید خودتونو توجیه كنید
نوذر
-
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۶
اگر صرف داشته باشه هم گدایی و هم كار دیگر میكند.....
مهسا
-
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۶
۰
۰
اینها بیشترشان اتباع افغانی و پاكستانی هستند
احمد رضایی
-
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
۰
۰
آفرین به وزارت اطلاعات

نیازمندی ها