jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۰۸۲۲۳   ۰۷ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۵:۰۳

امام جمعه موقت تهران گفت: آخرین اطلاعی که امروز ساعت ۱۰ گرفتم این بود که برای بار دوم هیئتی که از ایران به جده رفته اند، متاسفانه دچار مشکلاتی هستند. همچنان حکام جاهل آل سعود در برابر دو خواسته حق ملت ایران ایستاده اند.

مانع تراشی مجدد عربستان برای حضور حجاج ایرانی در مراسم حج

به گزارش جام جم آنلاین،آیت الله سید احمد خاتمی ادامه داد: مردم ما مردمی عزیز و باکرامت هستند و ما حجی می خواهیم که به حجاج ما اهانت نشود و امنیت حجاج ما تامین شود.

وی گفت: نه سفارت خانه و نه کنسولگری داریم. هرچه می گوئیم ضمانت دهید، ضمانت نمی دهند. مقامات بعثه نیز همه تلاش خود را کردند اما آنها نگذاشتند و سد عن سبیل الله شدند.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تبلیغات مقامات سعودی مبنی بر اینکه ایرانی ها نمی خواهند به حج بیایند، گفت: شما مصداق بارز کسانی هستید که سد عن سبیل الله می شوید و مانع حضور ایرانیان در حج هستید.

وی تصریح کرد: این حادثه بار دیگر نشان داد که آل سعود لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارد و باید حرمین شریفین تحت نظر هیئتی از دولت های اسلامی که دلداده به اسلام و متنفر از کفار و استکبار هستند، اداره شود. زیرا عمله های صهیونیست های لیاقت اداره حرمین را ندارند.

انتخاب معنادار آیت الله جنتی به ریاست خبرگان

امام جمعه موقت تهران با اشاره به تخریبهای صورت گرفته علیه آیت الله جنتی گفت:واقعیت در انتخابات هیئت رئیسه خبرگان ظهور پیدا کرد و مشخص شد تخریب در کوتاه مدت جواب می دهد اما در دراز مدت خیر.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران در بخشی دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به افتتاحیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری گفت: دیروز مقام معظم رهبری دو تعبیر در رابطه با مجلس خبرگان رهبری داشتند، فرمودند مجلس خبرگان موهبتی الهی و مجلسی معظم است.

وی تشکیل چنین مجلسی را در دنیا بی سابقه خواند و گفت: ۸۸ مجتهد مطلق با انتخاب مردم به مجلس فرستاده می شوند.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: مقام معظم رهبری در سخنرانیشان فرمودند شخصیت حقوقی مجلس خبرگان مشخص است ولی از شخصیت حقیقی این مجلس بیشتر می توان استفاده کرد.

وی تصریح کرد: پیشانی این دوره مجلس خبرگان پیام رهبری و انتخاب هیئت رئیسه در فضای بسیار صمیمی بود.

خاتمی گفت: نقطه برجسته این مجلس، انتخاب فقیه مجاهد، آیت الله جنتی به ریاست مجلس خبرگان رهبری بود.

خاتمی خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران در خطبه های سیاسی با تبریک ایام ولادت امام زمان (عج) گفت: مسئله مهدویت یک اعتقاد بین المللی است، اختصاصی به مسلمانان ندارد و ما تا پای جان پای این اعتقاد ایستاده ایم و آینده را از آن دین اسلام و اهل بیت می دانیم.

وی با اشاره به سالروز فتح خرمشهر گفت: فتح خرمشهر از یادبردنی نیست. فتحی که کمر دشمن را شکست و خرمشهر عزیز از اسارت آزاد شد.

خاتمی ادامه داد: بر پیشانی این فتح مدال ارزشمند امام قرار دارد که فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

سالروز ارتحال امام خمینی(ره)

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به سالروز ارتحال امام خمینی(ره) گفت: زبان عاجز و قلم ناتوان از وصف این بزرگمرد و فقیه و سیاسیتمدار برجسته و احیاگر اسلام ناب محمدی است.

وی با اشاره به انتخاب امام خامنه ای به رهبری امت اسلامی در این روز گفت: سیاستمداران بزرگ بین المللی، ایشان را رهبری دوراندیش و حکیم می دانند و شکر این نعمت با ولایتمداری است نه ولایت‌شعاری.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: وحدت بر محور ولایت است و اعتدال منهای ولایت معنا ندارد. معتدل شما مردم هستید که پیوسته با ولایت بوده و هستید و شعارتان این است که ما همه سرباز توایم خامنه ای، گوش به فرمان توایم خامنه ای.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به تلاش رسانه های استکباری برای تخریب این مجاهد، گفت:‌ در ایام انتخابات، رسانه های استکباری تمام تلاش خود را برای تخریب این مجاهد به کار بردند ولی خبرگان ملت جزئی از شما هستند و آنچه خبرگان انجام دادند در حقیقت شما انجام دادید و تودهنی محکمی به آمریکا، انگلیس و استکبار زدید.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: واقعیت در انتخابات هیئت رئیسه مجلس خبرگان ظهور پیدا کرد و مشخص شد تخریب ها در کوتاه مدت جواب می دهد اما در دراز مدت جواب نمی دهد. زمستان تمام می شود، روسیاهی برای ذغال می ماند.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین و جلسه با خبرگان گفت: ایشان واژه جدیدی را به ادبیات سیاسی جمهوری اسلامی اضافه کردند و آن واژه «جهاد کبیر» بود. در سوره فرقان آمده است از کافران تبعیت نکن و با آنها جهاد کبیر داشته باش. تفسیر مقام معظم رهبری نیز از این آیه این بوده است که عدم تبعیت از کفار، جهاد کبیر است. ما در حال این جهاد قرار داریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آنچه دشمنان در ۸ سال جنگ تحمیلی و تحریم به دست نیاوردند، می خواهند در جنگ نرم به دست آورند.

۵ ابزار دشمن برای جنگ نرم علیه ملت ایران

وی در تشریح ابزارهای دشمنان برای جنگ نرم ۵ ابزار دشمنان را بیان کرد.

آیت الله خاتمی «باختن روحیه» را یکی از این ابزارها خواند و گفت: برخی افراد «ما نمی توانیم» ابزارشان است، «نمی توانیم با آمریکا بجنگیم». در جنگ احد نیز خداوند در قرآن به مجاهدین فرمود در جنگ احد روحیه تان را باختدید و نتوانستید پیروز شوید.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: آنها که دیروز می گفتند با «مرگ بر شاه»، شاه سرنگون نمی شود، امروز می گویند ما چاره ای جز رابطه با آمریکا نداریم.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمن به دنبال فضاسازی برای رابطه و مذاکره با آمریکا است، گفت: این ملت شاه را سرنگون کرد و در سایه انقلاب این ملت سوسیال دموکراسی شرق متلاشی شد. در آینده نه چندان دور نیز لیبرال دموکراسی غرب درهم خواهد شکست.

وی «نفوذ» را دومین ابزار جنگ نرم دشمن خواند و گفت: «نفوذ» در مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی واژه ای است که مقام معظم رهبری از عید فطر سال گذشته بارها تکرار کردند.

خاتمی «تخریب عناصر قدرت نظام» را سومین ابزار جنگ نرم دشمنان خواند و گفت: عناصری که دشمنان را به روز سیاه می نشاند، تخریب نیروهای مومن به نام افراطی و تندرو و تخریب روحانیون انقلابی با آرم آخوند حکومتی، تند و افراطی است.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: تخریب نهادهای تاثیرگذار نیز در دستور کار دشمنان قرار دارد که در این راستا به تخریب شورای نگهبان و سپاه پاسداران می پردازند.

وی «دوقطبی» کردن جامعه را چهارمین ابزار دشمنان در جنگ نرم خواند و گفت: جامعه ما یک راه و یک رهبر دارد. «غفلت از دشمن و پرداختن به مسائل فرعی» را از ابزارهای دشمنان برای جنگ نرم خواند و گفت: دشمنان به دنبال ایجاد غفلت از مسائل اصلی هستند و تنها راه مقابله با این ابزار، مقاومت و بصیرت‌افزایی است.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی
-
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۸
برای حفظ عزت ایران و ایرانی باید حج تحریم شود تا سران وهابی عربستان ادب شوند
۰
۰

یادداشت

بیشتر
اختلافات با تعامل قابل حل است

اختلافات با تعامل قابل حل است

قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ ها، تامین‌کننده منافع ملی کشور است. البته باید این را هم در نظر داشته باشیم که منافع ملی کشور زمانی تامین می‌شود که در کشور میان مسؤولان هم‌صدایی و میان مردم وحدت وجود داشته باشد. چرا که یکی از مولفه‌های قدرت و امنیت کشور وحدت کلمه میان مردم و همصدایی مسوولان است.

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

با توجه به اظهارنظر اخیر آقای عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان مبنی بر بررسی پیشنهاد حضور ایران در نشست غیررسمی با حضور آمریکا باید گفت به هیچ‌وجه نباید هیچ‌گونه مذاکره‌ای چه در سطح رسمی و چه در سطح غیررسمی با حضور آمریکا انجام شود.

بی‌اثری رفتارهای نمادین

بی‌اثری رفتارهای نمادین

همزمان با افزایش تحرکات دیپلماتیک و وعده‌های جدید از سوی غرب، ایران باید به‌عنوان یک الزام استراتژیک، اقداماتی را که در قالب قانون رفع تحریم‌ها شروع کرده به‌صورت کامل ادامه دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر