jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۰۳۲۸۷ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۹:۲۰

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، گفت نمی تواند گزارش های مربوط به آزمایش جدید موشکی ایران را تایید کند.

نمی توانم گزارش آزمایش موشکی جدید ایران را تایید کنم

به گزارش جام جم آنلاین ، پیتر کوک در کنفرانس مطبوعاتی خود در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره این که آیا می تواند آزمایش موشک بالستیک ایران را که از زمان توافق هسته ای به این سو سومین آزمایش محسوب می شود، تایید کند، گفت: «ما نیز این گزارش ها را شنیده ایم اما من نمی توانم از این تریبون آن را تایید کنم. اما همانطور که در گذشته گفته ایم، ایران باید به قطعنامه های شورای امنیت در خصوص آزمایش موشک های بالستیک پایبند بماند. اگر آنها به این قطعنامه ها پایبند نمانند و آنها را نقض کنند، مایه نگرانی ما خواهند بود. قبلاً نیز گفتیم که توافق هسته ای فقط یکی از ابعاد رابطه ما با ایران است و دیگر رفتارها و اقدامات ایران که در نظر ما بی ثبات کننده است و بدخواهی های این کشور همچنان مایه نگرانی عمده ماست و وزارت دفاع آمریکا بررسی می کند که چگونه به این رفتارهای ایران پاسخ دهد.»

وی بار دیگر تاکید کرد که از این تریبون نمی تواند گزارش های آزمایش موشکی ایران را تایید کند اما گفت که آمریکا همه حرکت های ایران را زیر نظر دارد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر