jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۹۰۱۷۲۹ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۰:۵۱

چهارمین قرارداد اکتشاف نفت و گاز کشور بین شرکت ملی نفت ایران و OMV اتریش در دوران پساتحریم امضا شد.

چهارمین قرارداد اکتشاف نفت ایران با اروپایی‌ها امضا شد

به گزارش جام جم آنلاین ، پس از امضای سه قرارداد اکتشافی بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت های لوک اویل روسیه، ناپل ایتالیا و بارسلونای اسپانیا، چهارمین قرارداد اکتشاف نفت و گاز کشور در دوران پسا تحریم با شرکت OMV اتریش در غیاب خبرنگاران و مخفیانه امضا شد.

بر این اساس قرارداد اجرای پروژه مطالعات مشترک تحت عنوان «مطالعه توان هیدروکربوری تله های مرتبط با گنبدهای نمکی در نواحی شرق زاگرس و خلیج فارس» میان مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و شرکت OMV اتریش امضا شد.

این قرارداد رسمی میان، صالح هندی مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت و «یوهان پلینینگر» عضو هیات مدیره در بخش بالادستی OMV قراردادی را در خصوص مطالعه توان هیدروکربوری تله های مرتبط با گنبدهای نمکی در نواحی شرق زاگرس و خلیج فارس به امضا رساندند.

صالح هندی در تشریح جزئیات امضای این قرارداد اکتشافی، گفت: استفاده از دانش و فناوری‌های نوین در عملیات بالادستی صنعت نفت به عنوان یکی از الگوهای زیربنایی و اساسی مورد توجه مقامات صنعت نفت قرار دارد و سال های اخیر بیش از ۲۰ پروژه از این دست با همکاری شرکت های معتبر نفتی و دانشگاه‌های بین‌المللی انجام شده که این قرارداد مطالعاتی جدیدترین ‌آنها است.

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت با اعلام اینکه تاکنون در ارتباط با تله‌های احتمالی موجود در نواحی اطراف و زیرگنبدهای نمکی و همچنین سایر تله های مرتبط با این پدیده زمین شناختی هیچ گونه مطالعات اکتشافی منسجمی انجام نشده است، تصریح کرد: شرکت نفت با هدف انتقال دانش فنی و آموزش‌ها، ضمن پیشبرد پروژه، همفکری تنگاتنگی با گروه مطالعاتی شرکت OMV داشته و در تمامی مراحل کار از برنامه ریزی، بازدید، برداشت های میدانی و کار با نرم افزارهای پبشرفته ارزیابی و مدلسازی زمین شناسی حضور فعال خواهند داشت؛ بنابراین از طریق یادگیری و آموزش حین کار دانش فنی نیز به داخل کشور منتقل خواهد شد.

این مقام مسئول در خصوص مدت زمان قرارداد و تعهدات طرفین در مطالعه مشترک اظهار داشت: مدت زمان انجام این مطالعات دو سال است و تمامی هزینه های مربوطه به عهده شرکت اتریشی خواهد بود؛ آنها هم در توافق‌نامه ای محرمانه حفظ اطلاعات دریافتی و نتایج مطالعات را تضمین کرده اند.

«یوهان پلینینگر» عضو هیات مدیره در بخش بالادستی OMV اتریش با دوستانه خواندن روابط ایران و اتریش در دوران پیش و پس از تحریم ها تاکید کرد: OMV در مورد همکاری های بیشتر با صنعت نفت ایران بسیار مصر و خوش بین است.

این مقام ارشد شرکت اتریشی همچنین با اشاره به فعالیت این شرکت در میدان نفتی چشمه خوش و بلوک نفتی مهر پیش از اعمال تحریم‌ها، بیان کرد: ایران بستری با ظرفیت بالا برای سرمایه گذاری است و OMV از حضور در این صنعت عظیم خشنود است.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر